آئین نامه ساماندهی ارائه دهندگان خدمات طب سنتی به دانشگاه‌ها ابلاغ می‌شود

0

معاون طب سنتی وزیر بهداشت از ابلاغ آئین نامه ساماندهی ارائه دهندگان خدمات طب سنتی طی یک ماه آینده خبر داد.

محمود خدادوست معاون طب سنتی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی  در خصوص آئین نامه ساماندهی ارائه دهندگان خدمات طب سنتی بیان کرد: از 2 سال پیش تاکنون به دنبال ساماندهی مراکز ارائه دهنده خدمات طب سنتی هستیم. این آئین نامه‌ها با کمک معاونت آموزش و درمان نوشته شده که هنوز به مرحله نهایی نرسیده است.

وی ادامه داد: طبق این آئین نامه مشخص می‌شود که چه مراکزی با چه مشخصاتی می‌توانند کدام یک از خدمات را در سطوح مختلف ارائه دهند و بدین ترتیب مردم نیز می‌توانند با آگاهی به مراکز معتبر مراجعه کنند علاوه بر این وظایف دانشگاه‌های علوم پزشکی در حوزه نظارت بر درمان مشخص می‌شود. امیدواریم ظرف یک ماه اخیر این آئین نامه به مراکز مربوطه ابلاغ شود.

خدا دوست در مورد تحت پوشش بیمه قرار گرفتن خدمات طب سنتی اظهار کرد: حدود 5 ماه پیش نامه‌ای در راستای محقق شدن این امر به دبیر خانه شورای عالی بیمه ابلاغ شده، اما هنوز به نتیجه نرسیده است.

وی در پاسخ به این سوال که مراجعه به مراکز غیر مجاز طب سنتی چه عوارضی تاکنون داشته است، گفت: تاکنون جایی برای ثبت عوارض  نداشته ایم، با این وجود داروهای ترکیبی، حجامت، اقدامات تهاجمی غیر لازم و … می‌تواند برای فرد عارضه ایجاد کند. علاوه بر این افراد سودجو با بزرگ نمایی اثرات طب سنتی باعث رانده شدن مردم می‌شود.

انتهای پیام/ 

لینک مطلب

پاسخ دهید