آبشار اخلمد در مشهد + عکس -آکا

0

گیگر:

201631995342419290a.jpg

آکاایران: تصاویری زیبا از آبشار اخلمد در مشهد… آبشار اخلمد نام آبشاری است در استان خراسان رضوی در شمال شرقی ایران ودر شهرستان چناران میباشد.

 

این آبشار در ۲ کیلومتری روستای قدیمی اخلمد جریان دارد. آهکی بودن جنس کوه های اخلمد باعث پیدایش حفره های ژرف مدور در زیر این آبشار شده است.

 

به گزارش آکاایران: این دره دارای دیواره های صخره ای با ارتفاع حدود ۲۰۰-۳۰۰ متر می باشد که یکی از بزرگ ترین مناطق برای ورزش مفرح سنگنوردی در ایران می باشد از دیواره های معروف ان می توان به (دیواره سفید – الله اکبر -عقاب و…)نام برد ای دره دارای چندین آبشار می باشد که ۴ تای آنها دایمی و چندین آبشار فصلی دارد. آبشار اصلی خلمد حدود ۴۰ متر ارتفاع دارد.

 

به گزارش آکا ایران اخلمد که از گردشگاههای طبیعی اطراف مشهد می باشد و قدمتی چند هزار ساله دارد، در دره ای در میان کوه بینالود واقع شده است که در ابتدای دره ، انواع گل ها و گیاهان زیبا و درختان انبوه به همراه باغات فراوان میوه به چشم می خورد و پس از طی مسیری آبشار اول که دارای ۲۳ متر ارتفاع است، مشاهده میشود و با گذر از میان این آبشار و در یک کیلومتری آن، آبشار اصلی اخلمد با ارتفاعی حدودا ۴۰ متری مشاهده می شود و آبشار سوم و چهارم نیز در بالای این آبشارها قرار دارد.

 

ده اخلمد دارای باغ های زیبا و پرمحصولی می باشد و از میان محصولات این منطقه سیب و گلابی اخلمد بسیار معروف است. اخلمد در ۸۴ کیلومتری مشهد و در امتداد جاده مشهد- قوچان واقع شده است.

 

عزیمت از مشهد به روستای اخلمد

 

عکس از سد باستانی سنگی روستا

عکس از مسیر شنی روستا و باغهای اطراف آن

عکس از منظره زیبای آبشار اوّل دره اخلمد

عکس از منظره زیبای آبشار دوم دره اخلمد

عکس از طبیعت زیبای مسیر رودخانه، دره و کوه های صخره ای آن

عکس از طبیعت زیبای مسیر رودخانه، دره و کوه های صخره ای آن و جمع گروه

عکس از طبیعت زیبا ی مسیر رودخانه و آبشار سوم در ارتفاع ۱۶۴۰ متری و انتهای مسیر برای برنامه اجرایی گروه

عکس از طبیعت زیبای سنگ نقاب دار و بدون پایه و عجایب خلقت

عکس از جمع گروه در کنار آبشار سوم

 

آبشار اخلمد در مشهد + عکس -آکا

نوشته آبشار اخلمد در مشهد + عکس -آکا اولین بار در های برگ | مجله اینترنتی برتر پدیدار شد.

لینک مطلب

پاسخ دهید