آجر های خنک کننده جایگزین کولر ها می شوند

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، دو معمار کلمبیایی به نام های میگوئل نینو و یوهانا ناوارو شرکتی را با هدف تولید انبوه آجرهای جدیدی که به خنک ماندن خانه در تابستان کمک می کند تاسیس کرده اند.


“بلوک های خنک کننده” نامی است که آنها برای محصول خود انتخاب کرده اند. این بلوک ها در واقع آجرهایی هستند که با طراحی منحصر به فردی که دارند و خالی بودن داخل آنها، تا حد زیادی قادر به تنظیم دمای ساختمان هستند.


این دو معمار در معرفی محصول خود اینطور می گویند: “شکل غیر معمول آن، که از ترکیب دو شکل مستطیل و مثلث به طور نامنظم ایجاد شده آجر را تا حد زیادی از تابش نور خورشید محافظت می کند و مانع از انتقال حرارت به داخل آن می شود. فاصله بین بلوک ها، به همراه کانال هایی که مثلث های نامنظم را تشکیل می دهند امکان عبور جریان هوا در میان دیوار را فراهم می کند. این فرایند موجب تخلیه حرارت انباشته شده در بلوک ها می شود و در نتیجه گرمای کمتری وارد ساختمان می شود. این کانال ها مسیر عبور گرما و ورود آن به ساختمان را طولانی تر می کنند، در نتیجه از میزان حرارت وارد شده به داخل ساختمان کاسته می شود.”


شکل این بلوک ها همچنین موجب کاهش صدایی می شوند که وارد ساختمان می شود. روش ساخت این بلوک ها تفاوت چندانی با روش سنتی ساخت آجر ندارد، در نتیجه تحولی بزرگ در زنجیره تامین رخ نخواهد داد. نصب آن نیز با روش رایج انجام می شود و نیازی به آموزش برای استفاده از آن وجود ندارد. بر خلاف آجرهای مستطیل شکل، این بلوک ها با طراحی جدید را می توان طبق سلیقه هر شخص روی هم چید. ممکن است هر یک از این آجرها به صورت تکی ظاهری عجیب داشته باشند، ولی وقتی کنار هم قرار می گیرند جلوه ای زیبا را خلق می کنند.

آجر های خنک کننده جایگزین کولر ها می شوند

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به
معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای
منتشر می‌شود.

منبع: تک شات

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید