آخرین اطلاعات منتشر شده در رابطه با اچ‌تی‌‌سی 10

0

HTC-10-Spec-Leak-AH-1در چند هفته گذشته، اطلاعاتی از پرچمدار اچ‌تی‌سی با نام HTC 10 به بیرون درز کرده است که از تصاویر این گوشی تا ویژگی‌های آن را در بر گرفته! امروز نیز شاهد درز اطلاعات بیشتری در رابطه با این محصول بودیم.

اول از همه، این اطلاعات چند شایعه را تایید می‌کند. مثلا نمایشگر آن که 5.2 اینجی است. قبلا شایعه شده بود که نمایشگر این پرچمدار Super LCD 5 است، که الان نیز تایید شده است. این لیست اضافه می‌کند که نمایشگر آن گوریلا گلس با لبه‌های خمیده است. بدنه تمام فلزی که دارای «انتهای سه‌گانه زیبا» است، از دیگر ویژگی‌های این مدل خواهد بود. اگر به سراغ دیگر ویژگی‌ها برویم، این اطلاعات از حافظه داخلی 32 گیگابایتی خبر می‌دهند، در حالی که اشاره‌ای به مدل 64 گیگابایتی، که در شایعات پیشین آمده بود، نشده است. بنابراین تا زمانی که حافظه داخلی در مناطق مختلف تغییر کند، HTC 10 فقط با حافظه 32 گیگاباتی عرضه می‌شود. در حالیکه هیچ اشاره‌ای به پشتیبانی از کارت حافظه نشده است،‌ اگر فقط مدل 32 گیگابایتی عرضه شود، احتمال پشتیبانی از کارت حافظه وجود دارد. سرانجام اینکه، دوربین 12 مگاپیکسلی نیز شایعات قبلی را تایید می‌کند. این دوربین دارای اتوفوکوس لیزری و لرزش‌گیر اپتیکال است اما هنوز معلوم نیست که آیا دوربین جلو نیز از لرزش‌گیر اپتیکال پشتیبانی می‌کند یا خیر.

حال اگر به قسمت‌های جالب‌تر برویم، اچ‌تی‌سی تایید کرده است که قابلیت‌های صوتی HTC 10 بسیار خوب است. بنابراین اطلاعات، HTC 10 دارای نسخه های‌فای BoomSound است. تصاویر و شایعات اخیر این تصور را ایجاد کرده بود که این پرچمدار از BoomSound پشتیبانی نمی‌کند، اما تیزر رسمی اچ‌تی‌سی خلاف آن را نشان می‌داد و این اطلاعات نیز همین را تایید می‌کند.

این پرچمدار از اپراتورهای GSM مانند AT&T و T-Mobile و اپراتورهای MVNO پشتیبانی می‌کند. جالب اینجاست که هیچ اشاره‌ای به اپراتورهای CDMA مثل Verizon و Sprint نشده است. شاید به این علت باشد که این اطلاعات هنوز کامل نباشد و وقتی کامل شد، این اپراتورها را نیز شامل شود. یا شاید هم به این دلیل باشد که اچ‌تی‌سی از تنوع مدل‌ها کاسته است و یک نسخه بدون قفل را برای ایالات متحده عرضه می‌کند که با تمام شبکه‌های GSM سازگار باشد. در هر حال، فعلا خبری از پشتیبانی از شبکه‌های CDMA نیست. ظاهرا HTC 10 از UH OH protection پشتیبانی می‌کند (تعویض موبایل در اثر شکستن نمایشگر، صدمه دیدن با آب و تعویض اپراتور) ولی این قابلیت فقط برای گوشی‌هایی که از اچ‌تی‌سی خریداری شده باشند،‌ فعال است.

در حالیکه انتظار می‌رود که HTC 10 در 12 آوریل رونمایی شود، پیش‌سفارش‌ها تا اوایل مه تحویل داده نخواهند شد. انتظار می‌رود که پیش‌فروش، بلافاصله بعد از رونمایی آغاز شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید