«آخرین درهای نیمه‌باز» در نگارخانه کلک خیال

0

به نقل از گیگر:

نمایشگاه عکس «آخرین در نیمه باز» مجموعه عکس نوستالژی از درب‌های قدیمی روستا است که به صورت نمادین مهاجرت از روستاها و خالی شدن آنها را با درهای بسته شده و قفل زده به نمایش در می‌آورد.

 به گزارش سینماخبر، نمایشگاه عکس «آخرین در نیمه باز» مجموعه عکس‌های مینا قاسمی زواره از درب های قدیمی روستاهای شهرستان اردستان و بخش زواره است که به صورت نمادین، مهاجرت از روستاها را با در های بسته شده و قفل زده به نمایش در می آورد.

این نمایشگاه شامل ۲۲عکس از ۲۲روستا است که در این سالها دست‌خوش تغییرات خوب و بد بسیاری شده است.

مینا قاسمی زواره  گفت: مجموعه عکس این نمایشگاه که از زادگاه پدر و مادرم انتخاب شده مشتی از خروار در سطح کلان کشوری است که فقط دارای جغرافیای مشخص است و یاد آور روستاهایی است که روزگاری پر رونق داشتند و اکنون به دلیل مهاجرت صاحبان یا فوت پدران و مادران به اماکن خالی از سکنه تبدیل شده اند.  

آنچه که مسلما است امروز در عصر رویا رویی  تمدن‌ها همه انسان‌ها در هر جای دنیا در پی پیشرفت معیشتی، اقتصادی، علمی، رفتاری و اجتماعی هستند وقتی روستاها توان برآورده سازی این خواسته‌ها را نداشته باشند مهاجرت صورت می گیرد تا افراد به آرمان‌شهر یا مدینه فاضله متصورشان نزدیک شوند.

 

 

 

قاسمی که دانش آموخته رشته کارگردانی و عمران روستایی است گفت: همان طور که می دانیم مهاجرت برای شهر ها، روستاها، دولت و حتی خود مردم مشکلات فراوانی ایجاد می‌کند اما نمی توان فراموش کرد که بیشترین تعداد بزرگان، علما، فضلا، دانشمندان، هنرمندان، فرهیختگان و تاثیر گذاران در سیر تاریخ کشور افرادی بودن که از روستاها برخواسته و مهاجرت دلیلی بر رشد و نمود آنها شده است.

عکس های نمایشگاه همه شبیه هم هستند در یک زاویه، یک قاب با رنگ سیاه و سفید و قفل های رنگی که نشان از بسته شدن سالها خاطره و روزگارانی پرهیاهو است.این در ها شبیه هم هستند که بینندگان باید متفاوت نگاه کنند تا به عمق حرف های پشت این در های بسته پی ببرند.آخرین در نیمه باز، آخرین عکس این مجموعه می باشد که پایان سخن این درها با بازدید کنندگان است.

مینا قاسمی تا کنون ۳نمایشگاه انفرادی و ۳نمایشگاه گروهی داشته است که نمایشگاه «آخرین در نیمه باز» از ۱۱تا ۱۸ آبان‌ماه در نگارخانه کلک خیال در فرهنگسرای اخلاق از ساعت ۹صبح الی ۱۹در حال برگزاری است.

منبع:فارس

[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید