آخرین وضعیت پیش‌بینی آب و هوا و ترافیک جاده‌ای؛ یکشنبه 1 فروردین

0

گیگر :

نخستین باران بهاری سال تا ساعاتی دیگر از راه می‌رسد

جدای ثبت نخستین روز هوای پاک در تهران در نخستین روز سال، کیفیت هوای بسیاری شهرها در ساعات آتی قرار است بهبود چشمگیری را تجربه کند چراکه بارندگی در پیش است. بارش نزولات آسمانی که می‌تواند وضعیت ترافیکی راه ها را متفاوت کرده و مسافران به مشکل گرفتار کند.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

از جمله خبرهایی که در نوروز بسیاری مشتاق دانستن درباره‌اش هستند و سعی می‌کنند آگاهی به روزی از آن داشته باشند، اخبار مرتبط با وضعیت آب و هوایی نقاط مختلف کشور و وضعیت ترافیکی جاده‌هاست؛ از این روی، «تابناک» تلاش خواهد داشت برای رفاه حال مسافران پرشمار نوروزی در کشورمان، روزانه اخبار مرتبط با این دو حوزه را در بسته‌ای ویژه در اختیارتان گذارد.

به گزارش انتخاب، نخستین روز سال 1395 در حالی آغاز شد که هوای بسیاری از شهرهای کشورمان مطبوع و البته سرد شده است. آنقدر سرد که خریدهای واپسین ساعات سال برای بسیاری به سختی سپری شده و چه بسا سرماخوردگی برای برخی شان به یادگار گذاشته باشد.

البته این کاهش دما که از ورود سامانه بارشی فعالی به کشور پدیدار شده،  همراه با برکاتی هم بوده است. از جمله بارش نعمات آسمانی در برخی خطه ها، چرخش توده‌های گرم و سرد هوا و پالایش جوی و امثال آن. نعمت هایی که امثال ساکنان تهران به خوبی درکش می‌کنند چراکه ساعات اخیر را با هوای پاک سپری کرده‌اند.

جدای ثبت نخستین روز هوای پاک در تهران در نخستین روز سال، کیفیت هوای بسیاری شهرها در ساعات آتی قرار است بهبود چشمگیری را تجربه کند چراکه بارندگی در پیش است.

آخرین وضعیت ترافیک

براساس اعلام پلیس راه کشور، در حال حاضر وضعیت ترافیکی در بیشتر محورهای مواصلاتی کشور روان است. پلیس راه راهور ناجا با اعلام این خبر، گزارش می‌دهد: در حال حاضر در نخستین روز از سال ۹۵ در بیشتر محورهای مواصلاتی کشور ترافیک روان در جریان است.

براساس این گزارش وضعیت جوی نیز در محورهای مواصلاتی بیشتر استانهای کشور آرام است و گزارشی از بارش برف و باران در محورهای اصلی کشور اعلام نشده است. وضعیتی که بر اساس پیش بینی های هواشناسی پایدار نخواهد ماند و از این رو به رانندگان توصیه می‌شود پیش از آغاز سفر تجهیزات کاملی تدارک دیده و بیش از پیش مراقب باشند.

آخرین وضعیت آب و هوا

همان گونه که پیشتر پیش بینی شده بود، انتظار می‌رود در اولین روز سال نو، سامانه بارشی شرق سویی از شمال غرب وارد کشور شود. سامانه ای که کارشناسان سازمان هواشناسی درباره آن می‌گویند: این سامانه بارشی که بعدازظهر یکشنبه از شمال غرب وارد کشور می شود، موجب بارش پراکنده در غرب و شمال غرب خواهد شد و به تدریج گستره آن سواحل مرکزی و غربی دریای خزر، ارتفاعات البرز مرکزی، غرب و جنوب غرب کشور را در بر خواهد گرفت.

روز دوشنبه ضمن کاهش تدریجی بارش در شمال غرب و غرب کشور، برای سواحل شمالی، دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی، دامنه های البرز، مرکز و در اواخر وقت در شمال شرق کشور بارش پیش بینی می شود.

 مدیریت پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان این که روز سه شنبه در سواحل دریای خزر، شمال شرق، جنوب، جنوب غرب و جنوب شرق کشور بارندگی رخ خواهد داد، خاطرنشان کرد: از اواخر روز یکشنبه و طی روز دوشنبه با توجه به نفوذ جریانات شمالی، دمای هوا در سواحل شمالی کشور بطور نسبی کاهش خواهد یافت.

وضعیت جوی استان‌های کشور این گونه پیش بینی می‌شود؛

آخرین وضعیت پیش‌بینی آب و هوا و ترافیک جاده‌ای؛ یکشنبه 1 فروردین

[ad_2]

منبع

پاسخ دهید