آذری جهرمی: برای رفع فیلتر توئیتر تلاش می کنیم

0

آذری جهرمی: برای رفع فیلتر توئیتر تلاش می کنیم

محمدجواد آذری جهرمی، روز گذشته به عنوان وزیر پیشنهادی دولت دوازهم از مجلس رأی اعتماد گرفت و در چهار سال آینده سمت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را بر عهده دارد. حالا او پس از گذشت یک روز، او در گفتگو با خبرگزاری ایلنا در مورد رفع فیلتر شبکه اجتماعی توئیتر اظهار نظر کرده است. او با بیان اینکه وزارت ارتباطات این شبکه را فیلتر نکرده است، توضیح داد:

این‌که بگوییم ما می‌توانیم توئیتر را رفع فیلتر کنیم، درست نیست. نهادی که تصمیم گرفته این شبکه اجتماعی فیلتر باشد، بنابر یک ملاحظاتی این کار را انجام داده است.

من هم از توئیتر استفاده می‌کنم این شبکه اجتماعی ابزار مناسبی برای دیپلماسی عمومی، برقراری ارتباط با مردم دنیا و اظهارنظر درباره موضوعات مختلف است.

او در ادامه افزود محدود کردن کردن رسانه‌ی ما به تلگرام، که فقط جامعه داخل کشور از آن استفاده می کنند، استراتژی صحیحی نیست. در پایان گفت:

 واقعیت این است که فیلترینگ توئیتر به خاطر مسائل اخلاقی و فرهنگی نبوده بلکه مربوط به حوزه امنیت ملی است. باید درباره این موضوع مذاکره و صحبت کنیم ما تلاش خودمان را می‌کنیم تا در این زمینه به یک جمع‌بندی مناسب برسیم.

حالا باید دید که نتایج مذاکرات به چه نتیجه ای خواهد رسید. آیا استفاده بدون مانع و محدودیت از این شبکه اجتماعی در آینده امکان پذیر است و یا باید شاید اجرای طرح استفاده از توئیتر بدون فیلتر اما با محدودیت های خاص باشیم.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید