آرتروز، شایع‌ترین مشکل زانویی در ایران

0

دبیر همایش دوسالانه بین‌المللی انجمن جراحی زانو گفت: آرتروز جزو شایع ترین مشکلات زانویی در کشور به حساب می آید.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ؛محمد رازی دبیر همایش دوسالانه بین‌المللی انجمن جراحی زانو آرتروزکپی و آسیب‌های ورزشی ایران با بیان مشکل حضور بسیاری از جراحان به دلیل تحریم ویزا از سوی کشور آمریکا پس از برجام گفت: بسیاری از اساتید بین‌المللی و شخصیت‌های حقوقی از جمله رییس انجمن بین‌المللی جراحی زانو نتوانستند در این کنگره حضور پیدا کنند.

وی در ادامه گفت: با این وجود انجمن آرتو پلاستی پاکستان، رییس انجمن جراحی زانو و آسیب‌های ورزشی ترکیه و چندی از اعضای این انجمن، رییس انجمن غضروف هندوستان، اعضای انجمن بین‌المللی تعویض مفصل و انجمن بین‌المللی تعویض مفصل شانه خاورمیانه، انجمن ارتوپدی فان عرب تشکل از کشورهای عربی خاورمیانه و آفریقا همچنین پزشکانی از کشور استرالیا و تعداد اندکی از جراحان اروپایی در این کنگره شرکت کردند.

وی با بیان اینکه با شیوع مشکلات زانو در میان ایرانیان به تبع میزان افزایش مصرف مکمل‌های زانو افزایش یافته، افزود: در ایران بسیاری از افراد مسن و بازنشسته حتی تا نیمی از درآمد خود را به تهیه مکمل‌هایی مانند کلسیم، ویتامین D و مکمل‌های بسیار گران غضروف‌ساز اختصاص می‌دهند. 

وی با بیان اینکه شبکه‌های ماهواره‌ای با سوء‌استفاده از افزایش مکمل‌های زانو سعی می‌کنند جیب مردم را خالی کنند، افزود: استفاده از بسیاری از این مکمل ها و تبلیغات نادرست این شبکه‌ها تبعات زیان‌باری را به سلامت جامعه تحمیل می‌کند.

رازی با بیان اینکه شایع‌ترین مشکل زانو در ایران آرتروز است، اظهار داشت: جراحی رباط زانو در سنین میانسالی، جراحی آرتروز کپی و اصلاح راست‌پای زانو و در افراد بالای 65 سال و جراحی تعویض مفصل زانو و قرار دادن پروتز در آن جزو شایع ترین جراحی های زانو در کشور به شمار می آیند.

دبیر علمی همایش دوسالانه بین‌المللی انجمن جراحی زانو افزود: آسیب‌های مفصلی علاوه بر دوره طولانی درمان که مختل شدن فعالیت‌های اجتماعی افراد را در پی دارد هزینه‌های بسیاری داشته و گاهی این مشکلات منجر به اعتیاد نیز می‌شود.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید