آرش موتور، از نسخه جدید AF10 با قدرت ۲۰۸۰ اسب‌بخار رونمایی می‌کند!

0

کمپانی آرش‌موتور قصد دارد در نمایشگاه ژنو امسال، از نسخه بروز شده سوپر اسپرت AF10 رونمایی کند. این خودرو در سال ۲۰۰۸ تولید شد و اکنون پس از گذشت ۸ سال آرش‌‌موتور تصمیم به بروزرسانی این خودرو گرفته است. AF10 یک موتور بسیار قدرمند ۶.۲ لیتری V8 سوپر و چهار موتور الکتریکی دارد. موتور معمولی این خودرو توان تولید ۹۰۰ اسب‌بخار نیرو، با گشتاور ۱۲۰۰ نیوتن متر را داراست و زمانی که موتورهای الکتریکی آن فعال شوند، ۱۱۸۰ اسب‌بخار نیرو تولید خواهد شد ولی گشتاور آن به ۱۰۸۰ نیوتن‌متر کاهش می‌یابد. اما نسخه ۲۰۱۶ این خودرو با استفاده از یک قلب تپنده هیبریدی، قدرتی معادل با ۲۰۸۰ اسب بخار تولید خواهد کرد.

2016-arash-af10-2

سخت افزار قدرتمند AF10 موجب می‌شود که صفر تا ۱۰۰ آن، تنها در ۳ ثانیه ممکن شود. موتور AF10 قدرت را توسط یک گیربکس دستی ۶ سرعته به تمام چرخها منتقل می‌کند؛ ضمن اینکه هر موتور الکتریکی مجهز به یک گیربکس دو سرعته و یک باتری لیتوم‌یونی ۳۲ کیلوواتی است، که هنگام حرکت خودرو شارژ می‌شوند.

2016-arash-af10-

بدنه AF10 از فیبر کربن تقویت شده، پلاستیک و آلومینیوم ساخته شده است و ۱۳ قطعه اصلی از بدنه آن به میزان زیادی تقویت شده‌اند.علاوه بر AF10 خودروی دیگری به نام AF8، با قدرت ۵۵۰ اسب‌بخار و موتوری ۷ لیتری V8 و گشتاور ۶۴۵ نیوتن‌متر به همراه گیربکس ۶ سرعته دستی ساخته شده است. خودرو مذکور بدنه‌ای از جنس فیبرکربن دارد و صفر تا ۱۰۰ آن تنها در سه و نیم ثانیه بدست می‌آید.

2016-arash-af10-3

 

هر دو مدل مذکور در نمایشگاه ژنو امسال رونمایی می‌شوند و قیمت پایه آنها ۳۵۰ هزار پوند است، البته پیش‌بینی می‌شود که قیمت AF10 بیش از ۱.۱ میلیون پوند باشد و مدل سفارشی آن قیمتی ۱.۲ میلیون پوندی دارد.

آرش موتور یک کمپانی بریتانیایی است که توسط یک ایرانی به نام آرش فربد تاسیس شده است.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید