آزادی بیان نوعی تمرین نویسندگی/ مبانی فکری ثابت ناجی ملت از همه انحرافات است

0

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: همواره آزادی بیان نوعی تمرین نویسندگی بوده و ملتی که از مبانی فکری ثابتی برخوردار بوده هیچگاه دچار انحرافات بیگانگان قرار نمی گیرد.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی ، علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در مراسم اختتامیه نشست مشورتی دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور با اشاره به تمرین نوشتن، گزارشگری و تحلیل مسائل سیاسی و اجتماعی است، اظهار داشت: توجه به مسائل دانشگاه در جامعه یکی از ضروریت هایی است که همواره باید مورد توجه و دستور کار خبرنگاران در حوزه ی نشریات دانشجویی قرار بگیرد.

وی بیان کرد: تمرین نقد درست و سازنده همواره باید در دستور کار خبرنگاران باشد زیرا که نقد چیزی بین تملق و تخریب است.

نماینده‌ی مجلس تهران در خصوص اشاعه آزادی بیان و مبارزه با خط قرمزهای مصنوعی اظهار داشت: خط قرمز خبرنگاران باید دروغگویی و نیرنگ و همچنین انحراف جامعه از مسائل درست و واقعی باشد .

مطهری ادامه داد: تنها یک اسلام شناس است که می تواند بین مسائل و دستورات دینی و انحرافات را تشخیص دهد و از دستورات دینی در جهت مبارزه با گروه‌های انحرافی دفاع کند.

وی یادآور شد: ما نباید آزادی بیان را محدود کنیم زیرا که اسلام همواره بر آزادی نظر ، عقیده و تحقیق در مورد مسائل مختلف تاکید جدی داشته است.

این نماینده مجلس عنوان کرد: ائمه اطهار با مخالفان به خوبی رفتار کرده و از روی تفکر و علم به همه اشتباهات آنها پاسخ می دادند و اینها همه نکات اخلاقی است که ما باید از آنها درس و عبرت بگیریم.

مطهری اظهار داشت: ریشه‌ی آزادی بیان ناشی از قوه تفکر است و تفکر سبب شده همه‌ی قوای انسان‌ها در همه جهات رشد و ترقی پیدا کند.

وی ادامه داد: اگر در ما قوه‌ی تفکر وجود داشته باشد باید حق آزادی بیان هم وجود داشته و این نوعی نقد منصفانه در زبان خبرنگاری محسوب می شود.

مطهری افزود: توصیه‌ی من به نشریات دانشجویی این است که موضوعات خود را محدود به مسائل سیاسی و اجتماعی روز نکرده تا به مسائل فکری و اعتقادی در کشور توجه بیشتری شود تا پایه‌های مسائل ارزشی و اعتقادی بیش از قبل استحکام پیدا کند.

وی گفت: هر ملتی که پشتوانه‌ی فکری قوی نداشته باشد در چمبره‌ی طرز تفکر بیگانگان اسیر شده و  مردم از راه راست به انحراف کشیده می شوند.

مطهری ادامه داد: جامعه ای که مبانی فکری ثابتی دارد پیشرفت می کند وگرنه در گروههای منحرف هضم می شود.

وی اظهار کرد: نفوذ اندیشه‌ی بیگانگان در افکار یک ملت یکی از آفات و آسیب‌های جدی بوده و دشمنان همیشه سعی می کردند که به نام اسلام اندیشه و فکر خود را به جامعه اسلامی القا کنند.

مطهری تأکید کرد: تجدد گرایی یک کار افراطی بوده و همه‌ی این مسائل در صورت اصلاح نشدن متاسفانه به انحراف کشیده می شود.

وی گفت: دانشجویان امروزی متاسفانه تحمل  بحثهای جدی، فکری و فلسفی را نداشته زیرا که معلمان ما به خوبی نتوانستند قوه‌ی تفکر را در شاگردانشان تقویت کنند.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید