آزمون بررسی محافظت واکسن برونشیت راه اندازی شد

0

سازمان دامپزشکی کشور اقدام به راه اندازی آزمون بررسی محافظت متقاطع واکسن‌های تجاری برونشیت عفونی پرندگان در کشور نموده است.

دکتر عادل حقیقی رییس مرکز ملی تشخیص، آزمایشگاه‌های مرجع و مطالعات کاربردی سازمان دامپزشکی کشور در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی  اظهار داشت: در راستای ارزیابی و کنترل عملکرد واکسن‌های طیـور و بررسی محـافظت و ایمنی‌زائی عوامل بیماری زا خصوصاً عوامل ویروسی از قبیل بیماری برونشیت عفونی پرندگان، این مرکز نسبت به راه اندازی آزمون بررسی محافظت متقاطع واکسن‌های تجاری برونشیت عفونی پرندگان اقدام نموده است. 

دکتر حقیقی در ادامه تصریح کرد: با توجه به اهمیت ویژه ارزیابی و برآورد عملکرد واکسن‌های طیور در زمینه مبارزه با عوامل بیماریزا، این مرکز به عنوان مرکز آزمایشگاهی مرجع اقدام به راه اندازی این آزمون نموده است و آزمایشگاههای دیگر در کشور هم می‌توانند این آزمون را زیر نظر مرکز ملی تشخیص انجام دهند. 

حقیقی در پایان گفت: در این آزمون همراه با استفاده از کشت ارگان نای (Trachea Organ Culture) یک روش تشخیص مورد اعتماد در کنترل کیفی واکسن‌های تنفسی طیور بویژه در بیماری برونشیت عفونی پرندگان راه اندازی گردیده است. 

این آزمون تشخیصی که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و برای اولین بار به عنوان بخشی از فرآیند ارزیابی واکسن‌های برونشیت عفونی طیور مورد استفاده قرار خواهد گرفت. همچنین این آزمون یک روش تشخیص مورد اعتماد در کنترل کیفی واکسن‌های تنفسی طیور بویژه در بیماری برونشیت عفونی پرندگان می‌باشد.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید