آشنایی با کلاس های حاضر در بازی Battlefield 1 (بخش دوم: Medic)

0

آشنایی با کلاس های حاضر در بازی Battlefield 1 (بخش دوم: Medic)

همان گونه که در بخش نخست این مطلب (طی روز های گذشته) به آن اشاره شد، از طریق بررسی و نگریستن به ویژگی های موجود در نسخه ی آلفا از بخش چند نفره ی بازی Battlefield 1 (که مدتی قبل امکان تجربه ی آن برای تعدادی از علاقه مندان پر و پا قرص این بازی فراهم شده بود) ، قصد داریم در قالب بخش های مختلف این مطالب سریالی به تشریح کلاس های موجود در بخش چند نفره از بازی Battlefield 1 (به عنوان یکی از عناوین شوتر اول شخص مورد انتظار فصل پاییز امسال) بپردازیم. در بخش نخست این مطلب که طی روز های گذشته آن را از نظر گذراندید، به کلاس تهاجمی Assault پرداخته بودیم و حال قصد داریم نگاهی به کلاس Medic داشته بشیم. کلاسی که به طور کامل از ساز و کار متفاوتی نسبت به کلاس Assault بهره می برد و یکی از انتخاب های موجود در این اثر برای علاقه مندان به بخش چند نفره از بازی Battlefield 1 خواهد بود.

کلاس Medic را به زبان ساده می توان کلاس درمانگر نامید و در واقع هدف اصلی انتخاب کنندگان این کلاس در طول برگزاری نبرد های بخش چند نفره از بازی Battlefield 1 بر امر نجات یاران خودی از مرگ تمرکز یافته است. به این معنی که برگزینندگان کلاس Medic در بازی Battlefield 1 می باید در طول نبرد های بخش چند نفره از این بازی، مدام در پی یاران خودی حرکت کرده و در صورت زمین گیر شدن آن ها بر اثر مواجه شدن با سربازان تیم حریف، با کمترین اتلاف وقت و در کوتاه ترین زمان ممکن، سربازان خودی را به میدان نبرد باز گردانده و در مجموع به درمان آنان در طول مبارزات این بازی بپردازند. به این ترتیب کلاس Medic را می توان جزو آن دسته از کلاس های موجود در بازی Battlefield 1 طبقه بندی کرد که انتخاب آن به طور کامل مبتنی بر توجه به کار گروهی بوده و قرار گرفتن در قامت یکی از اعضای این کلاس به هیچ وجه به کار آن دسته از بازیبازانی نخواهد آمد که در میدان نبرد به دنبال تک روی و دوری گزیدن از انجام کار تیمی هستند. در واقع در صورت انتخاب کلاس درمانگر به دست چنین بازیبازانی، کل اعضای تیم حین قرار گرفتن در میدان نبرد با مشکلات اساسی مواجه خواهند شد و این احتمال وجود دارد تا ابتکار عمل در میدان نبرد را به طور کامل از دست بدهند. در مجموع کلاس Medic را می توان به عنوان مکملی برای کلاس Assault در نظر گرفت و در طول نبرد های نفس گیر بخش چند نفره از بازی Battlefield 1 ، همواره یکی از اهداف و وظایف اصلی برگزینندگان این کلاس مهم و حیاتی، پوشش دادن به اعضای کلاس Assault و باز گرداندن آن ها به میدان نبرد به هنگام زخمی شدن شان خواهد بود. به عبارت بهتر اعضای کلاس Medic بهتر است که همواره در کنار اعضای کلاس Assault حضور یابند و به درمان آن ها در صورت زمین گیر شدن  شان بپردازند.   

 medic

گفتنی است که فرآیند درمان سربازان زخمی و باز گرداندن یاران خودی به میدان نبرد توسط انتخاب کنندگان کلاس Medic  ، به کمک استفاده از سرنگ و محلول درمان انجام خواهد گرفت و به بیان ساده می توان گفت که درمانگران گروه با تزریق محلول شفا بخش به یاران زخمی تیم خودی این قابلیت را خواهند داشت تا آن ها را در یک چشم بر هم زدن درمان کرده و به میدان نبرد باز گردانند. البته علاوه بر قابلیت یاد شده، انتخاب کنندگان کلاس Medic این امکان را دارند تا باند های درمان تحت اختیار خود را به فواصل نسبتاً دور پرتاب کرده تا در صورت عدم دسترسی آن ها به نقطه ای خاص از میدان نبرد، سربازان تیم خودی از این امکان بر خوردار باشند که در صورت تهدید سلامتی شان، به درمان خود توسط باند های درمانگر مذکور و سر پا ایستادن دوباره بپردازند. در واقع در چنین مواقعی درمانگران گروه می توانند پشت دیوار ها یا سنگر های امن موجود در محیط موضع گرفته و در حین درمان یاران تیم، به کمک تجهیزاتی که تحت اختیار دارند به پشتیبانی از خط شکنان تیم خودی بپردازند. به عبارت بهتر تجهیزات و ساز و برگ تحت اختیار درمانگران گروه خودی تنها به وجود سرنگ شفا بخش و باند های ترمیم کننده محدود نمی شود و سلاح های دور زن و نزدیک زن را نیز در بر می گیرد. در این میان سلاح M 1907 از جمله اسلحه هایی است که درمانگران گروه امکان بهره مندی از آن را به هنگام درگیری با دشمنان دارند و به کمک این سلاح قادر به از پا در آوردن سربازان تیم رقیب از فواصل نزدیک هستند. در تکمیل قابلیت های این سلاح، امکان بهره گیری از اسلحه ای به نام مون دراگون نیز در اختیار انتخاب کنندگان کلاس Medic در بخش چند نفره از بازی Battlefield 1 قرار گرفته است تا درمانگران گروه به کمک آن بتوانند از خجالت دشمنانی که در فواصل دور از آن ها موضع گرفته اند در بیایند. سلاح مون دراگون در واقع نوعی تفنگ دوربین دار نسبتاً دقیق و قدرتمند است که به کمک آن می توان به نشانه گیری و از پا در آوردن دشمنانی که در فواصل بسیار دور از بازیباز قرار دارند پرداخت. البته وجود این سلاح شاید در پاره ای اوقات موجب حواس پرتی درمانگران گروه گردد و با ترغیب آن ها به کمپ کردن در مناطق خاصی از نقشه، برگزینندگان کلاس Medic را از انجام وظیفه ی اصلی شان در میدان نبرد (که همانا درمان و باز گرداندن سربازان زخمی به میدان مبارزه) است باز دارد. در این میان بهره بردن اعضای کلاس Medic از ماسک ضد گاز و همچنین نارنجک های سمی مبتنی بر گاز هم یکی دیگر از قابلیت هایی است که می تواند سوای قابلیت های درمانی آن ها ،  در زمینه ی مقابله با سربازان تیم حریف ، برای از پا در آوردن سربازان دشمن بسیار کار آمد باشد. به هر حال این بود گوشه هایی از قابلیت های کلاس Medic که انتخاب آن بیشتر برای آن دسته از بازیبازانی مناسب خواهد بود که بیش از هر چیز در حین نبرد های نفس گیر بخش چند نفره از بازی Battlefield 1 ، در پی حمایت از سربازان خودی و پشتیبانی از آن ها به منظور حضوری قدرتمند در میدان نبرد هستند.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید