آشنایی با کلاس های حاضر در بازی Battlefield 1 (بخش سوم: Support)

0

آشنایی با کلاس های حاضر در بازی Battlefield 1 (بخش سوم: Support)

در دو بخش نخست این مطلب (که طی روز های گذشته آن را از نظر گذراندید) به دو مورد از کلاس های حاضر در بخش چند نفره از بازی Battlefield 1 یعنی دو کلاس Assault و Medic اشاره داشتیم و در عین حال به بررسی ویژگی های بر جسته ی این دو کلاس و همچنین مهم ترین ساز و برگ هایی که انتخاب کنندگان آن ها در طول نبرد های بخش چند نفره از بازی Battlefield 1 در اختیار خواهند داشت پرداختیم. حال نوبت به دیگر کلاس حاضر در بخش چند نفره از بازی Battlefield 1 یعنی کلاس پشتیبان یا Support رسیده است تا مهم ترین و کاربردی ترین خصوصیات مربوط به آن را در ادامه ی مطلب پیش رو مورد بررسی قرار دهیم.

همان گونه که در دو بخش نخست این مطلب هم به آن اشاره شد، تشریح کلاس های حاضر در بخش چند نفره از بازی Battlefield 1 بر اساس بررسی نسخه ی آلفا از بخش چند نفره ی این اثر صورت گرفته است (نسخه ای که چندی پیش امکان تجربه کردن آن برای تعداد محدودی از علاقه مندان به بازی Battlefield 1 مهیا گردید). بنا بر این این احتمال وجود دارد تا علاقه مندان به بازی Battlefield 1 (خصوصاً بخش چند نفره و آنلاین این اثر) در نسخه ی نهایی از این بازی شاهد تکمیل شدن ویژگی های مربوط به هر کدام از کلاس های حاضر در بخش چند نفره از بازی Battlefield 1 باشند. در هر صورت هم اکنون نوبت به بررسی کلاس پشتیبان یا Support در بازی Battlefield 1 رسیده است که در مجموع می توان گفت از ساز و کاری شبیه به کلاس Medic برخوردار بوده و انتخاب کنندگان این کلاس در حالت کلی وظیفه ی پشتیبانی از خط شکنان گروه خود را بر عهده دارند؛ البته به گونه ای کاملاً متفاوت از کلاس Medic که وظیفه ی اصلی انتخاب کنندگان آن درمان اعضای زخمی گروه است. به بیان دقیق تر وظیفه ی اصلی انتخاب کنندگان کلاس پشتیبان در نبرد های نفس گیر و پر زد و خورد موجود در بخش چند نفره از بازی Battlefield 1 ، پشتیبانی تسلیحاتی و همچنین پشتیبانی عملی از کلاس های تهاجمی گروه خودی نظیر Assault (در قالب آتش گشودن به صفوف سربازان تیم رقیب) خواهد بود. به این معنی که وظیفه ی اصلی اعضای کلاس پشتیبان در بخش چند نفره از بازی Battlefield 1 بر این اساس است که در هنگام بروز درگیری مستقیم میان اعضای کلاس Assault با سربازان دشمن، به غافلگیری سربازان دشمن پرداخته و (یک خط عقب تر از سربازان کلاس Assault) به پشتیبانی از اعضای خط شکن گروه خودی بپردازند.      

 battlefield1

به منظور انجام هر چه بهتر و موثر تر هدف یاد شده، اعضای کلاس پشتیبان از وجود اسلحه های نیمه سنگین و نسبتاً پر قدرتی نظیر Lewis Gun ، M 1909 و  Madsen MG به عنوان ساز و برگ اصلی خود به منظور رویارویی با دشمنان موجود در نبرد های بخش چند نفره از بازی Battlefield 1 بهره خواهند برد که تمامی آن ها به نوعی مسلسل های سنگین و نیمه سنگین به شمار می روند و هر کدام از آن ها در نسخه ی آلفا از بخش چند نفره ی بازی Battlefield 1 در قالب دو نوع مختلف حضور داشتند (البته در نسخه ی نهایی از بازی Battlefield 1 علاقه مندان به کلاس پشتیبان شاهد وجود اسلحه های بیشتر و متفاوت تری در لیست سلاح های مورد انتخاب این بازی خواهند بود). در این میان سلاح M 1909 به دلیل بهره بردن از یک دوربین نسبتاً مجهز برای هدف قرار دادن دشمنان از فاصله ای دور، شاید به نوعی خاص تر از دو سلاح دیگر کلاس پشتیبان جلوه کند و در جریان نبرد های مستقیم کاربرد متفاوتی نسبت به آن دو داشته باشد. سوای این امر اعضای کلاس پشتیبان از قابلیت کار گذاشتن تله های انفجاری بر سر راه دشمنان نیز بهره می برند که البته بیشتر این تله ها تله های ضد نفر هستند و در مجموع می توان گفت که انتخاب کنندگان کلاس پشتیبان ابتکار عمل چندانی در برابر خودرو های زرهی سنگین ندارند. با این حال بهره گرفتن از لیست سلاح های مذکور نمی تواند موجب شود تا اعضای کلاس پشتیبان بخواهند یک تنه به صف دشمنان زده و به مقابله با آن ها بر خیزند. دلیل اصلی این امر هم آن است که به شکل رو در رو، کلاس پشتیبان یا Support کلاس ضعیف تری نسبت به کلاس Assault به شمار می رود و بر این اساس نمی توان به شکل مستقل بر روی توفیق حضور اعضای این کلاس در خط مقدم نبرد، به خصوص در برابر اعضای کلاس Assault گروه رقیب حساب ویژه ای باز کرد. در واقع کلاس Support همان گونه که از نام آن بر می آید بیشتر وظیفه ی پشتیبانی از یاران خودی را در نبرد های بخش چند نفره از بازی Battlefield 1 بر عهده دارد و بهتر است اعضای حاضر در این کلاس از یورش های مستقیم و مبتنی بر تک روی به صفوف دشمن بپرهیزند. در این میان یکی دیگر از اَشکال  پشتیبانی یاد شده از یاران خودی، در امر به اشتراک گذاری مهمات با سایر اعضای حاضر در تیم بازیباز نمود می یابد. به عبارت بهتر اعضای کلاس پشتیبان از این قابلیت بر خوردارند که در حین نبرد های سنگین و نفس گیر با تیم رقیب، مهمات مورد نیاز سایر اعضای گروه (به خصوص افراد حاضر در کلاس Assault) را تامین نموده و علاوه بر پشتیبانی از آنان در حین نبرد با دشمنان، آن ها را از لحاظ تامین تجهیزات و ساز و برگ نیز تغذیه نمایند. به هر حال در مجموع می توان ادعا کرد که کلاس پشتیبان یا Support هم درست همانند کلاس Medic ، در بخش چند نفره از بازی Battlefield 1 کلاسی مبتنی بر کار تیمی به شمار می رود که انتخاب کنندگان آن بهتر است به قدر کفایت از روحیه ی انجام کار گروهی بر خوردار باشند و بتوانند در میدان نبرد به پشتیبانی کامل از اعضای تیم خودی پرداخته و خود را برای انجام هر نوع فداکاری در بطن درگیری ها آماده نمایند.      

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید