آشنایی با کلاس های حاضر در بازی Battlefield 1 (بخش نخست: Assault)

0

آشنایی با کلاس های حاضر در بازی Battlefield 1 (بخش نخست: Assault)

بازی Battlefield 1 تا چندی دیگر در اختیار علاقه مندان به عناوین شوتر اول شخص قرار خواهد گرفت تا آن ها را به دورانی کمتر تجربه شده در دنیای بازی های کامپیوتری یعنی دوران جنگ جهانی اول ببرد. در این میان مسلماً بسیاری از علاقه مندان به بازی Battlefield 1 این بازی را تنها برای تجربه کردن بخش چند نفره ی آن تهیه می کنند. بخشی که همواره یکی از ارکان اصلی مجموعه بازی های Battlefield محسوب شده و در نسخه های مختلف از این مجموعه همیشه از قدرت و استحکام قابل توجهی برخوردار بوده است. چندی پیش برخی از علاقه مندان به بازی Battlefield 1 موفق به تجربه ی نسخه ی آلفا از بخش چند نفره ی این اثر شدند و از این طریق توانستند علاوه بر بسیاری از نکات مربوط به گیم پلی بخش چند نفره از بازی Battlefield 1 ، با کلاس های اصلی حاضر در این بخش نیز آشنا گردند. بر این اساس بد ندیدیم تا در قالب چندین مطالب جدا گانه به کلاس های حاضر در بازی Battlefield 1 و مهم ترین خصوصیات مربوط به آن ها بپردازیم. امری که در گام نخست با پرداختن به کلاس Assault آغاز خواهد شد.

کلاس Assault همان گونه که از نام آن هم کاملاً پیداست (و با توجه به پیشینه ی این کلاس در مجموعه بازی های Battlefield) بیش از هر چیز به کار آن دسته از بازیبازانی خواهد آمد که شیوه ی انجام گیم پلی بخش چند نفره ی بازی Battlefield 1 توسط آن ها بر مبنای حملات تهاجمی بنا نهاده شده است. در واقع ساختار کلاس Assault به گونه ای طراحی شده است که در مجموع آن دسته از بازیبازانی که قصد حضور در خط مقدم میادین نبرد و شرکت در درگیری های مستقیم با نیرو های دشمن را دارند با آن احساس راحتی کرده و اقدام به انتخاب آن می نمایند. در نسخه ی آلفا از بازی Battlefield 1 (که چندی پیش امکان تجربه ی آن برای بخش محدودی از علاقه مندان به این بازی فراهم شده بود) انتخاب کنندگان کلاس Assault قابلیت بهره گیری از سه اسلحه ی مختلف را دارا بودند که عبارت بودند از شات گان مدل 10 – A ، مسلسل MP 18 SMG و مسلسل M 1918 SMG که هر کدام از آن ها می توانند گزینه های مناسبی برای رویارویی با دشمنان حاضر در میدان نبرد باشند. البته این احتمال وجود دارد که در نسخه ی نهایی از بازی Battlefield 1 ، انتخاب کنندگان کلاس Assault (همانند سایر کلاس های موجود در این بازی) امکان استفاده از اسلحه ها و ساز و برگ بیشتر و متنوع تری را نسبت به نسخه ی آلفا از این بازی در اختیار داشته باشند. سوای این امر انتخاب کنندگان کلاس Assault از حملات تن به تن مبتنی بر نبرد با سر نیزه نیز برای از پا در آوردن دشمنان خود بهره می گیرند که در فواصل نزدیک و به هنگام نبود فشنگ می تواند بسیار مفید و کارآمد باشد. با این حال آن چه که کلاس Assault را به کلاسی ویژه و خاص در بخش چند نفره از بازی Battlefield 1 تبدیل می سازد، بهره گیری انتخاب کنندگان این کلاس از یک سلاح سنگین ضد تانک است که ساز و کاری شبه به آر پی جی دارد و در واقع نسخه ای ابتدایی از این سلاح ویران گر محسوب می شود. در واقع به موجب بهره گیری از این سلاح سنگین در بخش چند نفره از بازی Battlefield 1 ، کلاس Assault تنها کلاس موجود در این بازی خواهد بود که توانایی از میان برداشتن خودرو های زرهی سنگین از راه دور را دارد. قابلیتی که می تواند یکی از وظایف مهم انتخاب کنندگان کلاس Assault در نبرد های گروهی بخش چند نفره از بازی Battlefield 1 (که همانا یافتن خودرو های زرهی سنگین دشمن و از کار انداختن آن هاست) را تعیین نموده و زمینه ساز انجام کار گروهی مناسبی میان بازیبازان انتخاب کننده ی کلاس Assault با سایر اعضای تیم خودی که در قامت سایر کلاس های موجود در بخش چند نفره ی بازی Battlefield 1 قرار می گیرند باشد.

 battlefield1

همچنین باید به این نکته اشاره کرد که کلاس Assault تنها کلاسی در بخش چند نفره از بازی Battlefield 1 محسوب می شود که برگزینندگان آن از توانایی خراب کردن دیوار ها و فرو ریزاندن ساختمان ها بر خوردار هستند. قابلیتی که این امکان را در اختیار انتخاب کنندگان کلاس Assault قرار می دهد تا بتوانند شرایط ویژه ای را در طول نبرد برای هم تیمی های خود ایجاد نمایند. به عنوان مثال اعضای کلاس Assault سوای از کار انداختن خودرو های زرهی سنگین، این امکان را در اختیار دارند تا با از میان بر داشتن سنگر دشمنان (توسط منفجر کردن آن ها) راه حمله به مواضع دشمن را برای یاران خودی باز کرده یا این که با خراب کردن یک ساختمان مستحکم (به عنوان محل استقرار اعضای تیم مقابل) دشمنان سنگر گرفته در پشت دیوار های آن را از پا در آورده یا این که آن ها را وادار به عقب نشینی از مواضع خود نمایند. علاوه بر موارد فوق یکی دیگر از وجوه تمایز کلاس Assault با سایر کلاس های حاضر در بازی Battlefield 1 این است که کلاس مذکور تنها کلاسی در بخش چند نفره از این بازی به شمار می رود که برگزینندگان آن توانایی حمل دو نوع نارنجک مختلف را در میدان نبرد دارند. نارنجک هایی که یکی از آن ها نارنجک ضد تانک بوده و نارنجک دوم هم بسته به انتخاب بازیباز توسط خود او بر گزیده می شود و مواردی نظیر نارنجک ضد نفر و نارنجک های گاز دار سمی را شامل می شود. در مجموع می توان کلاس Assault را کلاس بسیار مناسبی برای آن دسته از بازیبازانی بر شمرد که قصد دارند در بخش چند نفره از بازی Battlefield 1 ، مدام در طول میدان نبرد از این سو به آن سو رفته و به درگیری مستقیم با دشمنان از طریق انجام روش های گوناگون (که به بخشی از آن ها در مطلب پیش رو اشاره شد) بپردازند. البته موارد اشاره شده در این متن همگی بر اساس نسخه ی آلفا از بخش چند نفره ی بازی Battlefield 1 به رشته ی تحریر در آمده اند و این احتمال وجود دارد که در نسخه ی نهایی از بازی Battlefield 1 شاهد اضافه شدن ویژگی های جدیدی به کلاس Assault و همچنین سایر کلاس های موجود در بخش چند نفره از این بازی باشیم. در روز های آینده و در قالب مطالب مشابه، به سایر کلاس های موجود در بخش چند نفره از بازی Battlefield 1 نیز اشاره خواهیم نمود.   

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید