آشنایی با کلاس های حاضر در بازی Battlefield 1 (بخش چهارم: Scout)

0

آشنایی با کلاس های حاضر در بازی Battlefield 1 (بخش چهارم: Scout)

پس از بررسی کلاس هایی نظیر Assault ، Medic و Support در بخش چند نفره از بازی Battlefield 1 (که بر اساس نسخه ی آلفا از بخش چند نفره ی این بازی و در قالب بخش های پیشین این مطلب به انجام رسیده بود) اکنون می رویم تا نگاهی به دیگر کلاس حاضر در این بازی یعنی کلاس پیش آهنگ یا Scout داشته باشیم (کلاسی که می توان آن را با نام دیده بان نیز نام گذاری کرد). بنا بر این پیشنهاد می شود که در ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید.

برای کسانی که علاقه مند به حضور تنها و بی همراه در نقشه های بخش چند نفره از بازی Battlefield 1 هستند، شاید کلاس پیش آهنگ یا Scout بتواند بهترین انتخاب ممکن در میان کلاس های حاضر در این بازی باشد. البته نا گفته پیداست که موفقیت در نبرد های گروهی بخش چند نفره از بازی Battlefield 1 و شکست دادن کامل و بی چون و چرای تیم رقیب مستلزم انجام همکاری تیمی گسترده و سازمان یافته ای در طول این نبرد ها خواهد بود و در مجموع تک روی و عدم همکاری تیمی نمی تواند معنی و مفهوم چندانی در بخش های رقابتی این بازی داشته باشد. با این حال ویژگی های مربوط به کلاس پیش آهنگ این امکان را در اختیار انتخاب کنندگان کلاس مذکور قرار می دهد تا بتوانند از آزادی عمل بیشتری در میدان های نبرد و رویارویی های رقابتی این بازی نسبت به سایر کلاس های حاضر در بخش چند نفره ی این اثر برخوردار باشند. در واقع وظیفه ی اصلی انتخاب کنندگان کلاس پیش آهنگ در بخش چند نفره از بازی Battlefield 1 دیده بانی کردن در میدان نبرد و به اشتراک گذاشتن اطلاعات مربوط به مواضع دشمن با سایر اعضای تیم خودی خواهد بود. به این معنی که برگزینندگان کلاس پیش آهنگ از توانایی علامت گذاری دشمنان برخوردار هستند تا بر فرض مثال اگر خود نتوانستند آن ها را در میدان نبرد از پا در بیاورند سایر افراد تیم بتوانند از عهده ی این کار بر بیایند. با این حال شاید مهم ترین و قابل توجه ترین توانایی مربوط به اعضای کلاس پیش آهنگ قابلیت کمپ کردن آن ها در نقاط استراتژیک (و اغلب مرتفع) موجود در نقشه و هدف قرار دادن اعضای تیم دشمن از فواصل بسیار دور باشد. قابلیتی که بیش از هر چیز در اسلحه های اصلی مورد استفاده قرار گرفته توسط اعضای این کلاس نمود می یابد.

 Battlefield1

در نسخه ی آلفا از بازی Battlefield 1 قابلیت استفاده از سه سلاح اصلی توسط اعضای کلاس پیش آهنگ وجود داشت و به احتمال فراوان برای آشنایی با سایر اسلحه های اصلی این کلاس، علاقه مندان به بازی Battlefield 1 باید تا زمان انتشار نسخه ی اصلی و نهایی این بازی منتظر باقی بمانند. سه اسلحه ی مذکور عبارتند از  Russlan 1895 ، Gewehr 98 و SMLE MK III که هر کدام از آن ها در قالب دو نسخه ی متفاوت در بخش چند نفره از بازی Battlefield 1 (در نسخه ی آلفا از این اثر) حضور داشتند و بر اساس این حضور نوع کاربرد آن ها در میدان نبرد برای تجربه کنندگان این بازی آشکار گردید. در واقع هر سه مدل مذکور، تفنگ های دور زن و تک تیر انداز به شمار می روند که کم و بیش کاربرد یکسانی در گیم پلی بخش چند نفره از بازی Battlefield 1 خواهند داشت و تنها تفاوت آن ها با یکدیگر در مواردی نظیر میزان بُرد آن ها و همچنین نوع تخمین در امر هدف گیری به منظور پیش بینی چگونگی سیر گلوله در فضا و اصابت آن به اهداف مورد نظر در میدان نبرد خلاصه می شود. با این حال انتخاب کنندگان کلاس پیش آهنگ در بخش چند نفره از بازی Battlefield 1 ، علاوه بر سه سلاح مورد اشاره قرار گرفته در سطور فوق قابلیت استفاده از تجهیزات جانبی و ساز و برگ های تکمیلی دیگری را هم در میدان نبرد خواهند داشت. البته در نسخه ی آلفا از بخش چند نفره ی بازی Battlefield 1 تنها تعداد محدودی از این تجهیزات رو نمایی گردید و معرفی سایر این ابزار های جانبی به نسخه ی اصلی و نهایی از بازی Battlefield 1 موکول شد. به هر حال در میان تجهیزات جانبی موجود در نسخه ی آلفا از بخش چند نفره ی بازی Battlefield 1  که به کلاس پیش آهنگ اختصاص داشتند، علاوه بر سلاح کمری مدل M 1911 که برای درگیری های نزدیک طراحی شده است و این قابلیت را دارد تا در امر هدف قرار دادن دشمنانی که در فاصله ی چند قدمی بازیباز قرار گرفته اند بسیار کارآمد جلوه کند، می توان به نوعی سلاح کمری مربوط به شلیک منور هم اشاره کرد که اعضای کلاس پیش آهنگ قادر به بهره گیری از آن در میدان نبرد خواهند بود.

scout

در واقع استفاده از این سلاح منور افکن تنها به منظور انجام یک شلیک مقدور خواهد بود و به عبارت بهتر این اسلحه تنها از یک فشنگ نورانی بهره می برد که باید آن را در بهترین زمان ممکن استفاده کرد. به بیان دقیق تر به کمک این شلیک واحد تجربه کنندگان بخش چند نفره از بازی Battlefield 1 این امکان را در اختیار خواهند داشت تا از مکان نسبی موضع گیری دشمنان پیرامون خود مطلع گردند. علاوه بر آن برگزینندگان کلاس پیش آهنگ در بخش چند نفره از بازی Battlefield 1 از ابزار جانبی دیگری نیز در میدان نبرد بهره می برند که از قابلیت ضد زرهی برخوردار بوده و بر روی اسلحه های دور زن بازیباز سوار می شود. شاید مهمترین کاربرد ابزار یاد شده (که از بُرد چندان قابل توجهی هم بهره نمی برد) این باشد که به کمک بهره گیری از آن می توان در طول نبرد های نفس گیر بازی Battlefield 1 به خودرو های زرهی کوچک و سبک حاضر در میدان نبرد (یا خودرو هایی که صدمات زیادی را دریافت کرده و تنها در انتظار دریافت کردن یک تلنگر کوچک برای متلاشی شدن به سر می برند) صدمه وارد کرده و با شلیک پی در پی چند گلوله آن ها را به طور کامل زمین گیر کرد. در هر حال مهم ترین قابلیت کلاس پیش آهنگ را می توان در امکان کمین کردن در نقاط استراتژیک نقشه و از پا در آوردن دشمنان، از فاصله ای بسیار دور خلاصه کرد. البته به هنگام کمین کردن در نقاط مختلف نقشه همواره باید به این نکته توجه داشت که به دلیل وجود قابلیت تخریب پذیری بالا در بازی Battlefield 1 ، ساختمان های بلند موجود در نقشه های این بازی از امکان فرو ریختن کامل بهره می برند و از همین رو نمی توانند مکان های چندان مناسبی برای کمپ کردن های طولانی مدت باشند. 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید