آشنایی با 12 مکان ممنوعه دنیا + تصاویر

0

پریپیات (Pripyat) - ساکنین شهر پریپیات اوکراین سال ها پیش بعد از فاجعه اتمی چرنوبیل مجبور به ترک شهر شدند و این مکان به یکی از مناطق ممنوعه تبدیل شد.

پریپیات (Pripyat) – ساکنین شهر پریپیات اوکراین سال ها پیش بعد از فاجعه اتمی چرنوبیل مجبور به ترک شهر شدند و این مکان به یکی از مناطق ممنوعه تبدیل شد.

مونت‌ودر (Mount Weather) -  یکی از مکان‌های که افراد معمولی اجازه بازدید از آن را ندارند مونت‌ودر است.
این مکان پناهگاه اضطراری ریس جمهور ایالت ورجینیای امریکاست.

مونت‌ودر (Mount Weather) – یکی از مکان‌های که افراد معمولی اجازه بازدید از آن را ندارند مونت‌ودر است.
این مکان پناهگاه اضطراری ریس جمهور ایالت ورجینیای امریکاست.

مرکز اسناد و پرونده‌های واتیکان - بیش از ۸۰ کیلومتر قفسه‌ اسناد و مدارک در مرکز اسناد و پرونده های واتیکان قرار دارد که مردم  این شهر به آن دسترسی ندارند.

مرکز اسناد و پرونده‌های واتیکان – بیش از ۸۰ کیلومتر قفسه‌ اسناد و مدارک در مرکز اسناد و پرونده های واتیکان قرار دارد که مردم این شهر به آن دسترسی ندارند.

جزیره‌ نورث سنتینل (North Sentinel Island) - جمعیت بومیان ساکن جزیره‌ سنتینل چیزی بین ۵۰ تا ۴۰۰ نفر است که سابقه‌ حمله به مردم را دارند. به همین دلیل، جزیره توسط دولت هندوستان حفاظت می شود و کسی اجازه‌ ورود به این جزیره را ندارد.

جزیره‌ نورث سنتینل (North Sentinel Island) – جمعیت بومیان ساکن جزیره‌ سنتینل چیزی بین ۵۰ تا ۴۰۰ نفر است که سابقه‌ حمله به مردم را دارند. به همین دلیل، جزیره توسط دولت هندوستان حفاظت می شود و کسی اجازه‌ ورود به این جزیره را ندارد.

غارهای لاسکوکس (The Lascaux Caves) - یکی دیگر از مکان هایی که ورود ممنوع است در آنجا این غار است که تعدادی از شگفت‌انگیزترین آثار به‌جا‌ مانده از انسان‌های اولیه در این غار قرار دارند و به دلیل Co2 خروجی بازدم انسان‌ها، این نقاشی‌های حساس کم‌کم در حال نابودی بودند. همین مسئله باعث شد که دولت فرانسه ورود به این غارها را منع کنند.

غارهای لاسکوکس (The Lascaux Caves) – یکی دیگر از مکان هایی که ورود ممنوع است در آنجا این غار است که تعدادی از شگفت‌انگیزترین آثار به‌جا‌ مانده از انسان‌های اولیه در این غار قرار دارند و به دلیل Co2 خروجی بازدم انسان‌ها، این نقاشی‌های حساس کم‌کم در حال نابودی بودند. همین مسئله باعث شد که دولت فرانسه ورود به این غارها را منع کنند.

معبد ایسه گرند شراین (Ise Grand Shrine) - این مکان هر ۲۰ سال یکبار تخریب و دوباره از نو ساخته می‌شود قدمتش به قبل از میلاد باز می گردد و تنها خانواده های سلطنتی اجازه ورود به این مکان را دارند.

معبد ایسه گرند شراین (Ise Grand Shrine) – این مکان هر ۲۰ سال یکبار تخریب و دوباره از نو ساخته می‌شود قدمتش به قبل از میلاد باز می گردد و تنها خانواده های سلطنتی اجازه ورود به این مکان را دارند.

جزیره‌ مارها - زیستگاه بیش از ۵۰۰۰ مار زهرآلود است و کمتر کسی پیدا می شود که تمایل به ورود به این مکان را داشته باشد.

جزیره‌ مارها – زیستگاه بیش از ۵۰۰۰ مار زهرآلود است و کمتر کسی پیدا می شود که تمایل به ورود به این مکان را داشته باشد.

منطقه‌ ۵۱ - محلی برای نگه داری اطلاعات فوق سری مربوط به فضایی‌ها و محل تست بمب‌های نظامی و هواپیماهای امریکایی‌ است.

منطقه‌ ۵۱ – محلی برای نگه داری اطلاعات فوق سری مربوط به فضایی‌ها و محل تست بمب‌های نظامی و هواپیماهای امریکایی‌ است.

مرکز اطلاعات گوگل -  این مرکز که بشدت از آن محافظت می شود برای کسانی که برگه‌ ورود ندارند ممنوع است.

مرکز اطلاعات گوگل – این مرکز که بشدت از آن محافظت می شود برای کسانی که برگه‌ ورود ندارند ممنوع است.

تپه‌ من‌وید (Menwith Hill) - این مکان یکی از بزرگترین پایگاهای مخابراتی و جاسوسی است که توسط نیروی هوایی سلطنتی و آژانس امنیت ملی ایالات متحده آمریکا مدیریت و زیر نظر دولت محافظت می‌شود.

تپه‌ من‌وید (Menwith Hill) – این مکان یکی از بزرگترین پایگاهای مخابراتی و جاسوسی است که توسط نیروی هوایی سلطنتی و آژانس امنیت ملی ایالات متحده آمریکا مدیریت و زیر نظر دولت محافظت می‌شود.

انبار سری کوکاکولا - در این محل فرمول ساخت این نوشابه نگهداری می شود و اجازه ورود هیچ کس را به آن نمی دهند.

انبار سری کوکاکولا – در این محل فرمول ساخت این نوشابه نگهداری می شود و اجازه ورود هیچ کس را به آن نمی دهند.

خط شماره ۲ مترو مسکو  - این خط مترو سری در زیر شهر مسکو قرار گرفته که برای جابجایی مأموران سری و مقامات دولتی روسیه استفاده می‌شده است.

خط شماره ۲ مترو مسکو – این خط مترو سری در زیر شهر مسکو قرار گرفته که برای جابجایی مأموران سری و مقامات دولتی روسیه استفاده می‌شده است.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید