آشنا کردن نخبگان برتر با چالش‌های مراکز علمی و فرهنگی

0

معاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگان بر آشنا کردن نخبگان برتر با چالش‌های مراکز علمی و فرهنگی به منظور ارتقای خودآگاهی و تمدن ایرانی خبر داد.

آریا الستی معاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگان در گفتگو با خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی  اظهار کرد: براساس رویکردهای جدید بنیاد ملی نخبگان در تلاش هستیم برنامه‌های فرهنگی مانند بازدیدها و اردوهای جهادی را در تمامی استان‌ها برگزار کنیم.

وی با اشاره به هدف از برگزاری این بازدیدها تشریح کرد: این بازدیدها با هدف آشنا کردن نخبگان با جاذبه‌های طبیعی، تفریحی، گردشگری و به منظور ارتقای خودآگاهی و حس دلبستگی و ارتقای تمدن ایرانی برگزار می‌شود.

الستی بیان کرد: تعدادی بازدید تخصصی برای نخبگان و فارغ‌التحصیلان هر رشته در نظر گرفته شده است، که در این بازدیدها مراکز علمی و تحقیقاتی و تولیدی بزرگ مانند نیروگاه‌ها پس از بازدید نیازهای خود را عنوان می‌کنند.

معاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگان خاطرنشان کرد: براساس اعلام نیاز این مراکز تحقیقاتی بنیاد ملی نخبگان از متخصصان و مستعدان حوزه‌های مربوط برای حضور در این گونه بازدیدها دعوت می‌کند.

وی عنوان کرد: بازدیدهای علمی و فرهنگی به دو صورت استانی و ملی انجام می‌شود. در بخش استانی نخبگان و مستعدان برتر همان حوزه باید حضور داشته باشند اما هیچ مشکلی برای حضور دیگر افراد وجود ندارد و آنها با هزینه‌ی شخصی می‌توانند از این بازدیدها استفاده کنند.

معاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگان در خصوص بازدیدهای ملی خاطرنشان کرد: در بخش بازدیدهای ملی تمام نخبگان و مستعدان برتر می‌توانند با ورود به سامانه ثبت نام کنند و با استفاده از تسهیلات در نظر گرفته شده از مراکز تعیین شده بازدید کنند.

وی در پایان تأکید کرد: تلاش شده است که بازدیدها فقط علمی یا فرهنگی نباشد و به صورت تلفیقی از این دو برگزار شود.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید