آغاز اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات از مردادماه/ بیش از 13 هزار نفر از دانشگاهیان اعزام می‌شوند

0

رییس ستاد عتبات دانشگاهیان گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته بیش از 13 هزار نفر از دانشگاهیان پس از ماه مبارک رمضان به عتبات اعزام می‌شوند.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی ؛ حجت‌الاسلام سید محمدرضا فقیهی رییس ستاد عتبات دانشگاهیان صبح امروز در نشست خبری پانزدهمین دوره اعزام عتبات دانشگاهیان که در نهاد رهبری دانشگاه تهران برگزار شد با اشاره به استقبال زیاد دانشجویان در دوره چهاردهم اظهار داشت: دوره چهاردهم اعزام دانشجویان به عتبات عالیات از 5 بهمن ماه سال 94 شروع و تا 9 اردیبهشت 95 ادامه پیدا کرد و در این مدت 280 کاروان از دانشگاه‌های سراسر کشور و استادان اعزام شدند.

وی بیان کرد: برای این دانشجویان 90 برنامه در کنار قبر حضرت حربن ریاحی با همکاری سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری انجام شد و روحانی مستقر در آنجا بحث کارشناسی و توبه را برای دانشجویان و استادان تبیین کردند.

رییس ستاد اعزام عتبات دانشگاهیان گفت: بازدید از بیت امام بیت آیت الله حکیم، زیارت قبر ایشان، زیارت قبر مطهر علامه امینی، برنامه عرب شناسی از برنامه‌های اجرایی بوسیله بعثه مقام معظم رهبری در دوره چهاردم بود.

فقیهی ادامه داد: با همکاری بانک ملت 25 هزار نفر وام یک میلیونی با سود 4 درصد دریافت کردند و 3 هزار نفر در مسابقات فرهنگی به صورت کتبی ستاد به سوالات پاسخ دادند.

وی اظهار داشت: در دوره پیش شش کاروان از روسای دانشگاه‌های کشور در تعطیلات نوروز به عتبات اعزام شدند که در بین 11 هزار نفر اعزام شده به عتبات 74 درصد آنها با عنوان سفر اولی 100 درصد دانشجوی در حال تحصیل و 33 درصد آنها جزو شاغلین بودند.

فقیهی یادآور شد: 92 درصد از افراد اعزام شده در جلسات قبل از سفر شرکت کردند که از این میان 56 درصد از آنها در سنین 18 تا 26 سال بودند.

وی در خصوص برنامه‌های دوره پانزدهم گفت: ثبت نام این دوره از 10 تا 25 خرداد از طریق سایت لبیک انجام شده  و 29 خرداد قرعه کشی اعزام دانشجویان به عتبات انجام می‌شود.

رییس ستاد عتبات دانشگاهیان با توجه به استقبال زیاد دانشجویان برای این دوره افزود:  130 کاروان پیش‌بینی کردیم که اعزام آنها بعد از ماه مبارک رمضان در ماه‌های مرداد، شهریور، مهر و تا 8 آبان ماه ادامه پیدا می‌کند.

فقیهی عنوان کرد: در این دوره 199 کاروان هوایی و 131 کاروان زمینی پیش‌بینی کردیم که با هماهنگی بانک ملت افرادی که از طریق هوایی اعزام می‌شوند 1.5 میلیون تومان و دانشجویان اعزامی از طریق مرز زمینی یک میلیون وام دریافت می‌کنند.

وی تصریح کرد: اخذ مجوز برای دانشجویان جهت خروج از کشور مهم‌ترین ویژگی اعزام عتبات این دوره محسوب می‌شود و ما برای این عزیزان برنامه‌های فرهنگی قبل از سفر، همایش‌های استانی، جلسات کاروانی و بسته‌های فرهنگی در نظرگرفته ایم.

وی عنوان کرد: تمامی کاروان‌ها با روحانی اعزام می‌شوند و برای این دوره بعد از سفر زیارتی به عتبات عالیات یک سفر دو روزه به شهر مقدس قم و دیدار حضرت آیت‌الله جوادی آملی پیش‌بینی شده است.

رییس ستاد اعزام عتبات دانشگاهیان در پایان گفت: زیارت مسجد مقدس جمکران و قم‌شناسی از دیگر برنامه‌های این دوره پس از اعزام است و بیش از 900 نفر از استادان تاکنون در این زمینه اعلام آمادگی کرده‌اند.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید