آغاز افزایش سرانه مدارس از مهرماه

0

رییس سازمان نوسازی مدارس شهر تهران از افزایش سرانه برای نوسازی مدارس و اجرای آن از مهر خبر داد.

داریوش ورناصری رییس سازمان نوسازی مدارس شهر تهران در گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش  گروه علمی پزشكی  در خصوص افزایش ٤٠ درصدی سرانه نوسازی مدارس اظهار داشت: میزان افزایش سرانه سازمان نوسازی كشور توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی كشور تأیید شده كه طبق آن بخشنامه از ابتدای مهر ماه سال ٩٥ لازم الاجرا است.

رییس سازمان نوسازی شهر تهران عنوان كرد: براساس بخشنامه سرانه نوسازی مدارس افزایش ٤٠ درصدی داشته كه این میزان در تأمین و افزایش فضاهای آموزشی بسیار قابل توجه است و در سرانه كل كشور براساس نیازسنجی های انجام شده توزیع می شود.

وی در خصوص وضعیت پروژه‌های مهر ماه بیان كرد: پروژه های ساخت، نوسازی، بهسازی و مقاوم سازی مدارس از ابتدای مهر ماه آغاز می شود و بنابر آن برای مدارس ١٠ كلاسی ٤٠٠ متر مربع افزایش بنا معادل ١٦٠٠ متر مربع زیربنا در نظر گرفته شده كه این میزان در پذیرش تعداد بیشتری از دانش آموزان مؤثر است.

ورناصری اذعان كرد: افزایش سرانه برای ساخت فضا، محوطه، سرویس‌های بهداشتی و فضاهای جانبی استفاده شده كه طبق برنامه ریزی ها الزامات به مدارس ابلاغ شده و این امر در تمامی مدارس اجرایی شود.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید