آغاز انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی از امروز

0

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: انتخاب رشته داوطلبان متقاضی ثبت نام در رشته های بدون آزمون از ساعت 17 امروز آغاز می شود.

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی  گفت: علاوه بر داوطلبانی که در کنکور سراسری، مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی شده اند و متقاضی شرکت در رشته های بدون آزمون براساس سوابق تحصیلی هستند، تمام داوطلبانی که در آزمون سراسری سال ۹۵ ثبت نام کرده ولی در جلسه آزمون غایب بوده اند نیز می توانند بر اساس سوابق تحصیلی در رشته های بدون آزمون ثبت نام کنند. 

وی ادامه داد: داوطلبان آزمون سراسری سال 1395 می توانند برای انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی از ساعت 17 امروز به سایت سازمان سنجش  مراجعه نمایند.

توکلی تصریح کرد: آن دسته از داوطلبانی که دیپلم خود در رشته های ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و معارف اسلامی را از سال  84 به بعد اخذ کردند و امتحانات یک یا چند درس آنها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده سوابق تحصیلی دیپلم به میزان حداکثر 25 درصد به صورت تأثیر مثبت در نمره کل نهایی داوطلب لحاظ می‌شود.

توکلی یادآور شد: متقاضیانی که در آزمون سراسری سال 95 ثبت نام نکرده‌اند، می توانند در رشته های تحصیلی آزمون سراسری 95 که پذیرش در آنها صرفا بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) صورت خواهد گرفت، انتخاب رشته کنند.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید