آغاز ثبت نام ترم تابستان دانشگاه آزاد از 2 هفته آینده

0

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد جزییات ترم تابستانه این دانشگاه از زمان ثبت نام تا مدت زمان برگزاری کلاس‌ها را تشریح کرد.

فرهاد حسین‌زاده لطفی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی  با بیان اینکه قالب ترم تابستان سال 95 دانشگاه آزاد اسلامی مشابه سالهای گذشته است، اظهار کرد: دانشجویان مقاطع، کاردانی و کارشناسی تا سقف 10 واحد، کارشناسی ارشد یک درس (تعداد واحد مهم نیست) و دکتری تخصصی با توجه به اینکه دروس اصلی برایشان ارائه نمی شود تا 2 درس جبرانی را می توانند در انتخاب واحد خود قرار دهند.

وی شهریه ثابت را وابسته به تعداد واحدها دانست و افزود: چنانچه دانشجو یک سوم سقف انتخاب واحد داشته باشد باید یک سوم شهریه ثابت، اگر یک دوم انتخاب واحد داشته باشد، یک دوم شهریه ثابت و اگر دو سوم انتخاب واحد را داشته باشد باید دو سوم شهریه ثابت را پرداخت کند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد گفت: دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی اجازه دارند دروس خود را در هر واحدی که می‌خواهد انتخاب کنند؛ برای مثال چهار واحد درسی را در یکی از واحدهای دانشگاه آزاد و شش واحد درسی را در یک واحد دیگر دانشگاه آزاد انتخاب کنند.

وی درباره استقبال دانشجویان از ترم تابستان افزود: معمولا دانشجویان از این ترم استقبال خوبی دارند چرا که هم می توانند واحدهای درسی خود را جلو اندازند هم اینکه اگر در درسی عقب هستند آن را جبران کنند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی در مورد زمان ثبت نام در ترم تابستان بیان کرد: با توجه به اینکه از 17 خرداد ماه امتحانات نیم سال دوم آغاز شده، به همه واحدهای دانشگاه اعلام شده یک هفته بعد از اتمام امتحانات (احتمالا دو هفته دیگر) ثبت نام را انجام دهند.

حسین زاده لطفی یادآور شد: هشت هفته کلاس‌های ترم تابستان و یک هفته برای امتحانات درنظر گرفته شده که این هشت هفته معادل نیم سال‌های تحصیلی معمولی دانشگاه است.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید