آغاز ثبت نام متقاضیان بورسیه جذب هیات علمی از امروز / فرآیند جذب در دانشگاه‌ها از 22 خرداد

0

از امروز 27 اردیبهشت ماه فراخوان متقاضیان (دانشجویان دکتری) بورسیه جذب هیأت علمی دانشگاه‌های کشور آغاز شده است.

مجتبی صدیقی رییس سازمان امور دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی  ، درباره فراخوان بورس اردیبهشت ماه ۹۵ گفت: فراخوان این بورس، مربوط به بورس داخل است و دانشگاه‌ها نیازهای خود به مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم را اعلام می کنند.

وی ادامه داد: بعد از اعلام نیاز توسط دانشگاه‌ها، اداره کل بورس سازمان امور دانشجویان و مرکز نظارت آموزش عالی براساس سیاست حداقلی، نیازهای اعلام شده را بررسی و بعد از طی فرآیندی مشخص، آنها را منطبق با قوانین، مقررات و نیازهای موجود، اصلاح کرده و نیازهای اصلی را مشخص می کند.

رییس سازمان امور دانشجویان بیان کرد: سپس نیازهای واقعی برروی سایت مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم قرار می گیرد و سپس متقاضیان می توانند در زمانی که اعلام شده برای ثبت نام در فراخوان بورسیه اردیبهشت ۹۵ به سایت مرکز جذب اعضای هیات علمی مراجعه کنند.

وی با اشاره به ظرفیت بورس داخل گفت: به دلیل وجود فارغ التحصیلان دکتری به بورس داخل نیاز زیادی نداریم و ظرفیت زیادی دراین بخش پیش بینی نشده است. لذا این نیاز بیشتر در دانشگاه هایی است که در مناطق خیلی دور مستقر هستند.

به گزارش خبرنگار ، طبق اطلاعیه مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم فرآیند پانزدهمین فراخوان نیمه متمرکز جذب اعضای هیأت علمی (بورس) دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور مربوط به فراخوان اردیبهشت 1395 از 15 اردیبهشت ماه با ثبت نیاز، توسط دانشگاه ها آغاز شد و مابقی مراحل و تاریخ ها به شرح جدول زیر است:

آغاز ثبت نام متقاضیان بورسیه جذب هیات علمی از امروز / فرآیند جذب در دانشگاه‌ها از 22 خرداد

مطابق جدول فوق متقاضیان بورسیه جذب هیات علمی دانشگاه های کشور می توانند از امروز براساس جدول نهایی اعلام نیاز دانشگاه‌ها که نهایی شده به سامانه مرکز جذب مراجعه کرده و اولویت های خود را از روی اعلام نیاز دانشگاه ها انتخاب کنند.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید