آغاز ساخت بیمارستان دوم داراب

0

وزیر بهداشت در سفر به شهرستان های شرق استان فارس از آغاز به کار ساخت بیمارستان دوم داراب خبر داد.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی  به نقل از وب دا ؛ دکتر سید حسن هاشمی در جلسه ای که در ساختمان فرمانداری داراب با حضور مسئولان این شهر برگزار شد با اشاره به مشکلات دولت در حوزه های مختلف گفت: پروژه هایی از دوره های گذشته بدون پشتوانه کلنگ خورده اند که توقعاتی را برای مردم ایجاد کرده است.

دکتر هاشمی با  اشاره به بررسی های انجام شده ، گفت: با وجود تمام محدودیت ها رضایت مردم به صورت نسبی در داراب تامین شده است.

وی گفت: حدود 80 تخت بیمارستانی جدید در حال افزوده شدن به بیمارستان ها ی داراب  است و از سوی دیگر بخش زایمان توسعه یافته و با اصلاح و گسترش اورژانس، به داراب و توابع آن که 250 هزار نفر جمعیت دارد خدمات ارائه می شود. این در حالی است که بخشی از روستاها در این منطقه صعب العبور هستند.

وی با بیان این که تکمیل بیمارستان های کلنگ زنی شده نیاز به تامین ردیف بودجه دارد، خاطرنشان کرد: نماینده مردم داراب و زرین دشت و فرماندار این شهرستان می توانند در دستیابی به این هدف موثر باشند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این که برای شهر های کمتر از 500 هزار نفر دستگاه ام آر آی اختصاص نمی یابد، اظهار کرد: داراب با وجود این که جمعیتی کمتر از این تعداد را دارد اما از وضعیت متفاوتی برخوردار است و در این زمینه اقدامات لازم انجام می شود.

دکتر هاشمی تاکید کرد: مسئولان بهداشتی درمانی شهرستان باید به مشکلات پرسنل از جمله پرستاران توجه کافی داشته باشند تا چرخه خدمت رسانی دچار مشکل نشود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر این که مدیران بخش های مختلف بیمارستانی و درمانی نمی توانند دارای چند شغل باشند، عنوان کرد: تا یک ماه آینده تعداد هشت پزشک متخصص به کادر درمانی داراب افزوده می شود و انجام تمام موارد ذکر شده در این سفر اعم از ساخت و ساز و تامین تجهیزات که نسبت به آنها قول مساعد داده شد در دستور کار قرار می گیرد.

وی  گفت: آغاز ساخت بیمارستان دوم داراب با حضور پیمانکار شب گذشته آغاز شد و تامین مجتمع آموزرشگاهی که در سطحی بالاتر از دانشکده پیراپزشکی قرار دارد نیز در دستور کار است.

 بنابراین گزارش پیش از سخنان وزیر بهداشت ،عبدالرضا قاسم پور فرماندار داراب به تشریح مشکلات بهداشت و درمان این شهرستان پرداخت و با تاکید بر ضرورت تکمیل بیمارستان دوم در داراب گفت: در هفته دولت 18 پروژه در داراب افتتاح شده است اما علی رغم تمام تلاش ها هنوز مشکلاتی از جمله تهیه آمبولانس های کمک دار برای خدمات رسانی به روستاهای واقع شده در مناطق صعب العبور وجود دارد.

 

در ادامه این جلسه نبی الله احمدی نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که داراب و حاجی آباد 400 هزار نفر را تحت پوشش قرار می دهد، بر ضرورت تکمیل بیمارستان دوم شهرستان داراب به نام بیمارستان امام علی (ع) و نیز تکمیل بیمارستان حاجی آباد و ضرورت  افزایش نیروی متخصص در این شهرستانها تاکید کرد.

 

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی امام جمعه داراب در تشریح مشکلات این شهرستان بر ضرورت تهیه تجهیزات برای مراکز درمانی تکمیل شده اشاره و اذعان کرد: این تجهیزات با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد تومان تامین می شود.

وی با تاکید بر ضرورت تسریع در  ساخت بیمارستان 160 تختخوابی امام علی (ع) افزود: تکمیل بیمارستان 10 تختخوابی فورگ و  تهیه دستگاه ام آر آی از جمله ضرورت هایی است که در صورت تامین آنها می توان در این نقطه که گلوگاه ارتباطی استان های فارس، خوزستان، بوشهر و بخشی از یزد است به تعداد بیشتری از مردم خدمات ارائه داد.

امام جمعه داراب با اشاره به فاصله زیاد برخی از روستاهای واقع در مناطق کوهستانی با مراکز درمانی به ضرورت تامین پایگاه اورژانس جاده ای اشاره و عنوان کرد: در داراب به پزشکان متخصص که در نیمه دوم روز نیز به ارائه خدمات بپردازند نیاز داریم.

گفتنی است وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در دومین روز از سفر خود به شهرستان های شرق استان فارس که به منظور رصد مشکلات بهداشتی و درمانی مناطق محروم صورت گرفت از پروژه خیر ساخت مرکز درمانی جنت شهر بازدید کرد.

بخش جنت شهر همچنین دارای یک مرکز درمانی با امکانات مورد نیاز است که بنا به درخواست مردم و دستور وزیر بهداشت مقدمات تبدیل این مرکز به مرکز درمانی شبانه روزی به منظور ارایه خدمات به اهالی جنت شهر در دستور کار قرار می گیرد. 

در این بازدید هنچنین دکتر هاشمی پیشنهاد ادغام مرکز درمانی در حال ساخت جنت شهر با مرکز درمانی که از گذشته وجود داشته است را ارایه داد تا ضمن ارایه خدمات در مرکز درمانی ای بزرگ تر و مجهز تر به اهلی جنت شهر از ترافیک پذیرش بیمار در بیمارستان داراب نیز کاسته شود. 

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در ادامه در بیمارستان امام حسن مجتبی(ع ) داراب حاضر و از بخش های مختلف این بیمارستان بازدید کرد. 

گفتنی است هتلینگ این بیمارستان در قالب طرح تحول نظام سلامت توسعه یافته و توسعه بخش های بیمارستانی شامل دو بخش داخلی ای سی یو سی سی یو دیالیز و تالاسمی نیز در حال انجام است

وزیر بهداشت همچنین در مسیر داراب به استهبان از مرکز درمانی ایج دیدن کرد.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید