آغاز واکسیناسیون تب برفکی از 20 اردیبهشت/ 9 میلیون دوز خریداری شد

0

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: طبق اعلام سازمان دامپزشکی مبنی بر کنترل هرچه سریعتر تب برفکی، دوره جدید واکسیناسیون از اردیبهشت امسال شروع می شود.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ، خلج رئیس سازمان دامپزشکی کشور در حاشیه همایش دامپزشکی ایران و در جمع خبرنگاران، از اقدامات جدی سازمان دامپزشکی برای افزایش نظارت‌ها و کنترل تب برفکی خبر داد و افزود: با توجه به نگرانی‌های اخیر در خصوص شیوع دوباره تب برفکی، کمبودهای واکسن تب برفکی رفع شده و علاوه بر تولیدات داخلی، 9 میلیون دوز واکسن به صورت وارداتی خریداری شده است و نخستین دوره واکسیناسیون تب برفکی در تاریخ 20 اردیبهشت ماه آغاز می‌شود و دامداران اقدامات لازم را نسبت به واکسیناسیون دامهایشان انجام می دهند. 

وی با اشاره به تلفات تب برفکی به عنوان یکی از مهمترین و خطرناک‌ترین بیماری های دامی در سراسر کشور با اعلام آماری در خصوص تلفات این تب طی سال گذشته تا امسال گفت: تب برفکی در کشوری همچون انگلستان، جان بیش از 7 میلیون دام را گرفت. رقمی که در تایوان به 4 میلیون و 700 هزار دام معدوم شده رسید ولی در ایران به علت افزایش میزان کنتر‌ل ها حتی یک راس دام‌ هم در اثر ابتلا به تب برفکی تلف نشده است. 

در حال تکمیل

لینک مطلب

پاسخ دهید