آقای روبات، ماتریکس معتاد

0

گیگر :

این بخش برای خودتان است. لطفا تعارف را کنار بگذارید و در این مباحث مشارکت کنید.

آقای روبات

سریال‌های موفق معمولا از همان قسمت‌های اول است که نشان می‌دهند کارشان را بلدند و می‌توانند اعتماد بینندگان و رضایت منتقدان را فراهم کنند. آقای روبات هم دقیقا از همان قسمت اول بود که نشان داد چند مرده حلاج است و می داند چطور باید دل مخاطبان را به دست بیاورد.

داستان سریال
الیوت الدرسون یک هکر نابغه و به شدت جامعه گریز است که به علت کودکی دشوار و روابط نامناسب با مادرش از همان کودکی منزوی باز آمده است . او تنها راه اعتماد کردن به مردم را از طریق هک کردن حساب های کامپیوتری شان و زیر نظر گرفتن رفتارشان در دنیای مجازی می داند و تنها راه اعتماد کردنش به مردم همین هک کردن است.

او به دلیل همین بی اعتمادی و زندگی پریشان معتاد هم هست و در نتیجه توهماتی دارد که می کوشد درمانش کند. در نتیجه اینکه در تمام مدت سریال این امکان وجود دارد که او با توهماتش مواجه باشد و آدم هایی که با او حرف می زنند یا در کنارش باشند یا می بیندشان و یا با آنها حرف می زند زاییده توهماتش باشند. جذابیت این سریال از آنجایی آغاز می شود که نقشه یک هک بزرگ به او پیشنهاد می شود. هکی که اگر به سرانجام برسد بزرگترین ضربه به بزرگترین شرکت اقتصادی دنیا را در پی خواهد داشت.

آقای روبات با بازی رمی مالک ، بازیگر جوان اما بسیار موفقش توجهات زیادی را به خود جلب کرده. سازندگان این اثر با الهام گرفتن از آثاری چون راننده تاکسی ، ماتریکس و از همه مهمتر باشگاه مشتزنی ، یک اثر بسیار خوب را خلق کنند در مورد دنیایی که در کنترل دست های نامریی است و هکر ها نقش نیروهایی آزادی بخشی را بازی می کنند که می خواهند این حصار را بشکنند. این دقیقا تم ماتریکس نبود؟

cover

پاسخ دهید