آلمان، ترکيه و ايتاليا نيروهايشان را در “افغانستان” حفظ می کنند

0

خبرگزاری میزان – مقامات سازمان پیمان آتلانتیک شمالی( ناتو ) روز دوشنبه اعلام کردند آلمان، ترکیه و ایتالیا سطوح کنونی نیروهای خود را در افغانستان حفظ خواهند کرد. این تصمیم پس از آن اعلام شد که آمریکا اعلام کرد حضور نظامی خود را در افغانستان طولانی خواهد کرد.

آلمان، ترکيه و ايتاليا نيروهايشان را در به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک ، ژنرال فیلیپ بریدلاو Philip Breedlove فرمانده ارشد ناتو در اروپا گفت تضمین هایی دریافت کرده است مبنی بر اینکه کشورهای عضو ناتو به ماموریت خود در کنار حدود 10 هزار نیروی آمریکایی در افغانستان ادامه خواهند داد.

وی تصریح کرد : برخی از بزرگ ترین مشارکت کنندگان ما پیشتر اعلام کرده اند که وضع فعلی خود را حفظ خواهند کرد.

آلمان درحال حاضر حدود 850 نیرو در افغانستان دارد و پس از آن نیز ایتالیا و ترکیه هر کدام 760 و 500 نیروی مستقر در افغانستان دارند که بزرگ ترین مشارکت کنندگان ناتو در جنگ افغانستان به شمار می روند.

براساس برنامه جدید اوباما ، 9800 نیروی آمریکایی مستقر در افغانستان تا پایان سال 2016 در این کشور باقی خواهند ماند و تعداد آنها در سال 2017 به پنج هزار و 500 نفر کاهش خواهد یافت.

اوباما همچنین این مسئله را نیز رد نکرده است که آمریکا ممکن است نیروهای نظامی خود را برای مدتی نامحدود در افغانستان نگه دارد.

براساس برنامه اولیه خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان ، قرار بود تا اواخر سال 2016 فقط نیروهای امنیتی برای محافظت از سفارت آمریکا در کابل باقی بمانند.
/انتهای پیام/

خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید