آلمان کنفرانسی در مورد اوضاع “افغانستان” برگزار می‌کند

0

خبرگزاری میزان – وزیر دفاع آلمان در گفت‌وگو با روزنامه “بیلد ام زونتگ” از برقرای کنفرانسی راجع به افغانستان در “برلین” خبر داد.

آلمان کنفرانسی در مورد اوضاع گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، “اورزولا فون دیر لاین” وزیر دفاع آلمان در گفت‌گو با روزنامه “بیلد ام زونتگ” اظهار داشت که کنفرانسی را در مورد افغانستان در برلین برگزار می‌کند، اما تاریخ دقیق آن را مشخص نکرده است.
 
وزیر دفاع آلمان گفته است: هدف من این است که ما همراه با متحدان خود پایگاه «مزار شریف» را حفظ کنیم چراکه در امنیت شمال افغانستان بسیار کمک می‌کند.
 
فون دیر لاین به این روزنامه گفته است: من می‌خواهم کشورهای شریکمان را به برلین دعوت کنم تا مشورت کنیم چگونه امور را در سال 2016 به پیش ببریم.
 
وزیر دفاع آلمان در مورد حادثه اخیر در قندوز گفت: این شهر برای مدت کوتاهی به کنترل طالبان درآمد و بعداً نیروهای امنیتی افغانستان با کمک حملات هوایی آمریکا موفق به باز پس گیری آن شدند.
 
وی افزود: عقب‌گرد تلخ در قندوز که زمانی محل استقرار نیروهای اردوی آلمان بود، نشان داد که نیروهای امنیتی افغانستان، به آموزش و مشورت بیشتر ی نیاز دارند.
 
وزیر دفاع آلمان در ادامه این مصاحبه گفت: پایان ماموریت نیروهای این کشور در افغانستان هنوز معلوم نیست.
 
فون دیر لاین همچنین تاکید کرد که نیروهای ائتلاف در افغانستان باید از تعیین جدول زمانی مشخص برای خروج نیروها صرف نظر کرده و آنرا به تحولات و وضعیت امنیتی افغانستان مشروط سازند.
 
به باور وی امروز هیچ کسی نمی‌تواند پیش‌بینی کند که ماموریت نیروهای ائتلاف در افغانستان چه زمانی پایان خواهد یافت.
 
هرچند بخش اعظم نیروهای آلمانی افغانستان را ترک کرده‌اند، اما هنوز هم ماموریت افغانستان بزرگ‌ترین ماموریت نظامی خارجی آلمان است.
 
حدود 800 سرباز آلمانی در چارچوب ماموریت آموزشی و مشورتی موسوم به «حمایت قاطع» در افغانستان و همچنین کشور همسایه‌اش ازبکستان مستقر هستند.
 
به دنبال تصمیم اخیر رئیس جمهورآمریکا برای ماندن در افغانستان، وزارت دفاع آلمان نیز اعلام کرد نیروهای خود را در این کشور همچنان حفظ خواهد کرد.
 
“فرانک والتر اشتاین مایر” وزیر امور خارجه آلمان از تصمیم «باراک اوباما» تمجید کرد و گفت: این تصمیم شامل یک پیام سیاسی مهم به مردم افغانستان است مبنی بر اینکه جامعه بین‌المللی این کشور را تنها نگذاشته و همچنان در کنار آن و در مبارزه با طالبان خواهد بود.
 
وزیر امور خارجه آلمان گفت: تعداد کنونی سربازان آلمانی در افغانستان حفظ می‌شود و کشورش همچنان در این کشور فعال باقی خواهد ماند.
 
درحال حاضر شمار سربازان آلمانی در افغانستان به 5 هزار تن می‌رسد.
 
/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

منبع: دویچه وله

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید