آلکاتل برای MWC 2016 از یک پرچم دار ویندوزی رونمایی خواهد کرد

0

آلکاتل برای MWC 2016 از یک پرچم دار ویندوزی رونمایی خواهد کرد

با اینکه تلفن های هوشمند مایکروسافت نتوانستند انقلابی در بازار گوشی ها به وجود آورند و خود این شرکت هم تمرکز اصلی خود را بر روی سرفیس فون قرار داده است، اما پلتفرم ویندوز و امکاناتی که مایکروسافت در سیستم عامل اختصاصی موبایل خود به کار برده به اندازه ای جذاب هستند که کمپانی ها بخواهند نیم نگاهی به بازار تلفن های هوشمند ویندوزی هم داشته باشند. پس از احتمال عرضه مدل بعدی شیائومی با یک نسخه ویندوزی و همچنین احتمال همکاری HTC با مایکروسافت، حالا خبر می رسد که احتمالا آلکاتل نیز یک گوشی پرچم دار ویندوزی را آماده عرضه دارد.

دستگاهی که از آن صحبت می کنیم Idol Pro 4 نام دارد و احتمالا از یک پردازنده اسنپ دراگون 820 در آن استفاده خواهد شد. همچنین بر اساس گزارشی که WMPowerUser منتشر کرده از جمله سایر مشخصات سخت افزاری دستگاه می توان به نمایشگر 1080p یا QHD آن اشاره کرد که البته هنوز هیچ کدام به صورت قطعی مشخص نشده اند. با توجه به پردازنده دستگاه و احتمال استفاده از 2 یا 3 گیگابایت حافظه RAM به همراه آن به صورت قطع می توان گفت خاص ترین ویژگی ویندوز 10 موبایل یعنی Continuum نیز در این دستگاه قابل دسترس می باشد. به نظر می رسد Idol Pro 4 یکی از محصولاتی باشد که آلکاتل در کنگره جهانی موبایل از آن رونمایی خواهد کرد؛ هرچند هنوز نمی توان درباره برنامه زمان بندی این شرکت برای عرضه گوشی جدید خود مطمئن بود.

در سال های قبل یکی از اصلی ترین مشخصه های تلفن های هوشمند ویندوزی این بود که می توانستند با استفاده از سخت افزار متوسط عملکرد بدون لگ و تاخیری را به نمایش بگذارند. اما پس از عرضه لومیا 950 و 950XL مایکروسافت حالا Idol Pro 4 می تواند دومین دستگاهی باشد که از سخت افزاری در سطح پرچم داران اندرویدی بهره می گیرد و این اتفاق مطمئنا می تواند قدرت پردازش های سنگین را در گوشی های ویندوزی به صورت قابل ملاحظه ای افزایش داده و آنها را به بهترین گزینه برای اجرای نرم افزارهای Universal تبدیل کند. باید دید آیا مایکروسافت می تواند در آینده با توسعه هر چه بیشتر این گونه برنامه ها کاربران بیشتری را به سمت استفاده از دستگاه های ویندوزی تشویق کند یا خیر.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید