آماده باش کامل مراکز بهداشتی درمانی برای ارائه خدمات به سیل زدگان

0

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با اشاره به آماده باش کامل مراکز بهداشتی و درمانی این استان از مداوای مصدومان حادثه و ارائه توصیه‌های بهداشتی در خصوص مصرف آب آشامیدنی خبر داد.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی  به نقل از وبدا؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با اشاره به آماده باش کامل مراکز بهداشتی و درمانی این استان همزمان با وقوع سیل در استان، از مداوای مصدومان حادثه و ارائه توصیه های بهداشتی  در خصوص مصرف آب آشامیدنی و لزوم اطمینان حاصل کردن از سلامت آن از سوی شهروندان خبر داد.

دکتر علی دل پیشه در گفتگو با ” وب دا” ، با بیان اینکه از ساعات اولیه بروز بحران و وقوع سیل در استان تمامی مراکز درمانی و بهداشتی آماده باش بوده اند، گفت: متاسفانه با وقوع سیل بخشی از دیوار بیمارستان امام (ره) از اصلی ترین مراکز درمانی شهر نیز تخریب شد و ورود سیلاب به مرکز تصویربرداری که در در طبقه زیرین بیمارستان قرار دارد، موجب بروز مشکلاتی شد که در نهایت مصدومان اورژانسی را از طریق جاده قدیم مهران برای انجام سی تی اسکن منتقل کردیم.

وی یادآور شد: شدت بارندگی و سیلاب ها به گونه ای بود که تعدادی از آمبولانس ها نیز در مسیرها دچار مشکل شدند و درخواست آمبولانس کمکی کردیم.

دکتر دل پیشه با اشاره به خسارت وارده به  بخش مرکزی شهر ایلام که بسیاری از مراکز بهداشتی و درمانی نیز در آن واقع است، گفت: با تلاش شبانه روزی پرسنل بهداشت و درمان در مراکز مختلف ، مداوای مصدومان با سرعت تمام صورت گرفت، عده ای مداوا و ترخیص شدند و عده ای نیز همچنان در مراکز درمانی بستری هستند.

وی با اشاره به اینکه آمار فوت شدگان افزایشی نداشته است، تاکید کرد: تاکنون سه نفر در این حادثه جان خود را از دست داده اند و یک نفر نیز مفقود است.

وی با بیان اینکه پس از وقوع سیل  نگرانی اصلی از امکان آلودگی آب و بروز مشکلاتی بهداشتی پس ازآن بود، گفت: گل آلود شدن منابع تامین آب آشامیدنی شهر ایلام و امکان آلوده بودن آب شرب لوله کشی، زمینه بروز بیماری های واگیر گوارشی در بین شهروندان را افزایش داده است.

وی با اشاره به قطع شبکه توزیع آب در شهر و آبرسانی سیار به مصرف کنندگان توصیه کرد: از آب تانکرهای آبرسان تنها برای شست و شوی لباس و ظروف استفاده کنند.

دکتر دل پیشه از مردم ایلام درخواست کرد به منظور پیشگیری از شیوع بیماری ها و حفظ سلامت و بهداشتی عمومی مردم از آب بسته بندی و جوشیده برای پخت و پز و آشامیدن استفاده کنند..

وی به مردم توصیه کرد:  در چند روز آینده از آب های معدنی و تصفیه شده برای شرب و پخت و پز استفاده کنند یا اینکه آب را قبل از مصرف بجوشانند تا دچار بیماری های گوارشی نشوند.

دل پیشه به عموم مشترکان آب اطمینان خاطر داد، آب مناطقی که مشکوک به آلودگی است به علل حفظ سلامت مردم قطع است و آب مناطقی که قطع نشده و یا پس از مدتی دوباره وصل شده مشکل خاصی ندارد ولی مردم باید نکات ایمنی و بهداشتی را رعایت کنند.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید