آمادگی 25 هزار کانون فرهنگی برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان

0

مدیر کل امور فرهنگی و پرورشی وزارت آموزش و پرورش از آمادگی 25 هزار کانون فرهنگی در 7 میلیون رشته برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان خبر داد.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش  گروه علمی پزشكی ؛ مهدی علی اکبرزاده مدیر کل امور فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش در نشست خبری پیرامون برنامه های پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش برای تابستان 95 که صبح امروز در محل این وزارت خانه برگزار شد، با بیان اینکه 25 هزار مرکز برای غنی سازی  اوقات فراغت دانش آموزان در نظر گرفته شده است، گفت: در این مراکز در 7 هزار رشته امکان شرکت دانش آموزان وجود دارد. 

 

وی در ادامه به جشنواره ها و اردوهای در نظر گرفته شده اشاره کرد و گفت: تشکیل پایگاه‌های  تابستانی دانش آموزان هفته دوم تیرماه آغاز شده و تا هفته دوم شهریور ماه ادامه می‌ یابد که میزبان این مراسم پایگاه ها و مراکز تابستانی سراسر کشور هستند. 

 

علی اکبرزاده به برگزاری اردوهای جهادی دانش آموزان نیز اشاره داشت و گفت: افتتاحیه این اردو در 25 تیرماه انجام شده و تا 10 شهریور با حضور 10 هزار دانش آموز دختر و پسر در مناطق محروم ادامه دارد. 

 

وی از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده را اردوی دانش آموزان مناطق مرزی نام برد و عنوان کرد: این اردو در 2 گروه دختران و پسران انجام می شود که برای پسران از 21 تیرماه در اردوگاه کشوری شهیدبهشتی آغاز و تا 23 تیرماه ادامه می یابد همچنین اردوی دختران به میزبانی اردوگاه کشوری شهید باهنر تهران از دوم مرداد تا چهارم مرداد انجام می شود. 

 

مدیر کل فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: اردوی دانش آموزان زیارت اولی هم در دستور کار معاونت آموزشی و فرهنگی آموزش و پرورش قرار دارد که با میزبانی 3 استان مشهد، قم و شیراز برای دانش آموزان از 14 مرداد تا 24 مردادماه برگزار می‌شود و جمعیت در نظر گرفته شده برای این اردو 17 هزار دانش آموز تعیین شده و به دلیل آنکه طی 3 روز پیش بینی شده امکان پوشش این افراد وجود ندارد برای تکمیل اردو روزهای دیگری نیز در دستور کار قرار می گیرد. 

 

علی  اکبرزاده به استمرار اردو راهیان نور در طی سالیان اخیر اشاره داشت و گفت: در 2  مرحله قبل 650 هزار اعزام به مناطق جنگی شمال غرب صورت گرفته و امسال نیز برنامه داریم تا با همکاری سپاه و بسیج کار اعزام مناطق کرمانشاه ایلام و خوزستان با کیفیت بالاتری انجام شود. 

 

این خبر در حال تکمیل است.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید