آمار آهنگین تیم کوک: تعداد مشترکان پولی اپل موزیک یک سوم اسپاتیفای

0

گیگر :

تیم کوک می‌گوید که ۶.۵ میلیون نفر از این اعضا ماهیانه ۹.۹۹ دلار برای اشتراک این سرویس پرداخت می‌کنند و ۹.۸ میلیون نفر هم هنوز در دوره رایگان آزمایشی سه ماهه هستند. اگرچه آمار اپل موزیک پایینتر از اسپاتیفای به چشم می‌خورد، اما با توجه به عمر کم این سرویس می‌توان ان را رقیبی جدی و سرسخت برای سرویس قدیمی و مشهور اسپاتیفای دانست. طبق آخرین آمار اعلامی در ماه ژوئن اسپاتیفای ۲۰ میلیون کاربر پولی دارد که اشتراک ماهیانه یا سالیانه برای استفاده از خدمات می‌پردازند.

با توجه به اینکه اپل موزیک از اواخر ژوئن راه اندازی شد و در ابتدا یک بازه سه ماهه رایگان آزمایشی در اختیار کاربرانش می‌گذارد، در واقع اکتبر (ماه میلادی فعلی)‌ را باید اولین بازه ماهیانه‌ای دانست که پرداخت اشتراک توسط علاقه‌مندان این سرویس آغاز می‌شود. البته برخی هم احتمال می‌دهند برخی از کاربران فراموش کرده اند که اشتراکشان را کنسل کنند و در ماه اکتبر این هزینه از کارت اعتباری‌شان کم شده است. و همچنین بسیاری هم طی یکی دو ماه گذشته تازه استفاده آزمایشی از این سرویس را آغاز کرده‌اند که به زودی جزو کاربران پولی محسوب خواهند شد. ادی کیو از مدیران اپل در ماه آگوست گفته بود که این سرویس بیش از ۱۱ میلیون کاربر در مرحله آزمایشی دارد. این بدان معنی است که تعداد کاربران طی این مدت ۴ میلیون افزایش داشته است.

درست است که این سرویس در آغاز راه است و هنوز مدتی زمان لازم دارد تا به محبویت لازم دست پیدا کند، اما تیم کوک معتقد است که این فرآیند به خوبی طی شده است: اوضاع بسیار خوب پیش می‌رود. خوشبختانه، افراد بسیار زیادی آن را دوست دارند.

cover

پاسخ دهید