آمار فروش سازندگان تلفن همراه در چین منتشر شد، صدر نشینی هواوی و سقوط شیائومی

0

آمار فروش سازندگان تلفن همراه در چین منتشر شد، صدر نشینی هواوی و سقوط شیائومی

قطعا بازار چین، یکی از داغ ترین بازار های جهان در زمینه ی فناوری به خصوص گوشی های هوشمند است و تمامی کمپانی ها به طور جدی در این کشور در حال انجام فعالیت هستند. تا سالیان پیش سامسونگ و اپل مانند اکثر نقاط جهان در چین نیز بخش عمده ی بازار را در اختیار داشتند اما با رشد چشمگیر سازندگان بومی این کشور، وضعیت تغییر کرد و فروش این دو ابر کمپانی دچار چالش شد. در واقع استراتژی سازندگان چینی که ساخت دستگاه هایی با کیفیت مناسب و قیمتی بسیار رقابتی بود، کاملا نتیجه داد و همین باعث شد تا نام سازندگان چینی در لیست ده سازنده ی برتر کاملا به چشم بخورد. حال آمار فروش ماه ژوئن در کشور چین منتشر شده است که نشان میدهد همچنان سازندگان بومی از محبوبیت بیشتری نسبت به سازندگان خارجی در این کشور برخوردارند.

 یک وب سایت چینی که ترجمه ی آدرس این سایت ” اولین گوشی جهان ” میشود، پستی را منتشر کرده است که آمار فروش سازندگان گوشی های هوشمند فعال در چین را نشان میدهد. آمار مربوط به فروش آفلاین سازندگان در این کشور است که در 25 ایالت و 167 شهر صورت گرفته است که این آمار مربوط به میزان فروش سازندگان مهم فعال در چین است.

همان طور که در جدول بالا مشاهده میکنید، مانند ماه گذشته، هواوی همچنان در صدر جدول پرفروش ترین برند ها در کشور چین قرار دارد. به لطف فروش خوب پرچمداران سال جاری کمپانی، هواوی توانسته رده ی خود در جدول پرفروش ترین ها را حفظ کند. اما برند آنر که زیر شاخه ی هواوی قلمداد میشود در این مدت صعودی در جدول نداشته است و همچنان در رده ی سیزدهم جدول قرار دارد. دو کمپانی اوپو و Vivo که تحت نظر کمپانی BBK Electronics فعالیت میکنند، به ترتیب جایگاه دوم و سوم جدول پر فروش های ماه ژوئن را از آن خود کرده اند. اتفاق غافل گیر کننده ای که در این آمار رخ داده است، کسب رده ی پنجم توسط کمپانی Gionee است که با صعود دو پله ای نسبت به قبل، اکنون بالاتر از کمپانی سامسونگ که در جایگاه پنجم قرار دارد و اپل که در رده ی ششم قرار دارد، قرار گرفته است. همان طور که میبینید اپل هم در این ماه دو پله نسبت به قبل سقوط کرده است.    

دیگر اتفاق مورد توجه در این لیست، سقوط یک پله ای دیگر کمپانی نام آشنای چینی، شیائومی است که در رده ی نهم قرار گرفته است و اکنون جایگاه سابق خود را به کمپانی میزو که جایگاه هشتم را از آن خود کرده، داده است. هر چند باید به این نکته اشاره کرد که بخش اعظم فروش محصولات کمپانی شیائومی از طریق فروش آنلاین صورت میگیرد . با اینکه کمپانی اعلام کرده است که به زودی بخش فروش آفلاین نیز احیا خواهد شد اما همچنان اکثر میزان فروش شیائومی از طریق فروشگاه های اینترنتی صورت میگیرد. همچنین میزان فروش گوشی های سری Redmi شیائومی در این جدول به صورت جداگانه قرار گرفته است که در این جدول در رده ی یازدهم قرار دارد. در نهایت کمپانی نوکیا نیز بدون تغییر، در انتهای جدول و رده ی بیستم قرار گرفته است. نظر شما در مورد این آمار چیست؟

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید