آمار فروش کارت گرافیک در سراسر جهان! (روند رضایت بخش)

0

آمار فروش کارت گرافیک در سراسر جهان! (روند رضایت بخش)

جدال بین گیمرها، مهندسانی که با نرم افزارهای رندرینگ سر و کار دارند و در نهایت ماینرها، دست به دست یکدیگر داده تا فروش کارت گرافیک ها به ثبت یک رکورد جهانی نزدیک گردد! بنابر گزارش Digitimes، تجارت و پردازش cryptocurrency و درخواست های متعدد گیمرها در سراسر جهان، موجبات افزایش فروش کارت گرافیک را در تمام نقاط جهان فراهم کرده است. این گزارش اضافه می کند که MSI و ASUS در سال 2017 تعداد 5 الی 5.2 میلیون کارت گرافیک را راهی بازار خواهند کرد و سهم Gigabyte و Colorful نیز به ترتیب 4.5 و 4.1 میلیون دستگاه خواهد بود.

دیجی تایمز اعلام کرده است که این افزایش فروش از ماه آوریل آغاز گشته و افزایش فروش در 3 ماهه دوم و سوم سال 2017 به اوج خود رسید. انتظار می رود که کمپانی Palit Microsystem که تولید کننده OEM کارت گرافیک های Palit و Galax است، در این سال موفق به فروش بیش از 7.5 میلیون کارت گرافیک شود. Colorful یک شرکت چینی است که چیزی در حدود 90% از محصولات آن در بازار چین به فروش می رسند و این بخش از بازار را به خوبی اداره می کند؛ برند EVGA نیز بزرگترین فروشنده در بازار آمریکای شمالی است که انتظار می رود آن هم از این رشد فروش کارت گرافیک بی نصیب نماند.

با این وجود در ماه اکتبر شاهد تثبیت قیمت های کارت گرافیک های AMD و Nvidia بودیم؛ این فروش در 3 ماهه پایانی سال 2017 کمی کاهش خواهد یافت؛ اگر چه جهان با کمبود تراشه های گرافیکی مواجه است. انویدیا و ای ام دی به دنبال افزایش تولید و فروش بیشتر محصولات خود هستند. خوشبختانه در حال حاضر خبری از افرایش قیمت به چشم نمی خورد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید