آمریکا از لحاظ راهبردی سرگردان است/ تنها صادرکننده دستگا‌ه‌های شکنجه در جهان دم از حقوق بشر می‌زند

0

جانشین کل فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: آمریکا به عنوان تنها صادرکننده دستگاه‌های شکنجه در جهان امروز دم از حقوق بشر می‌زند.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی ؛ سردار حسین سلامی جانشین کل فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گردهمایی بزرگ اساسی به دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران که ظهر امروز در سالن همایش های سازمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد، حیات، هویت منزلت و کرامت کشور و جهان اسلام را وابسته به انقلاب اسلامی دانست و اظهار داشت: برای شناخت کامل ابعاد عظیم انقلاب اسلامی باید کمی از افق به این واقعه نگاه کرده و در مقیاس کلام آن را مورد ارزیابی تجزیه و تحلیل قرار داد.

وی با بیان اینکه با توجه به گذشتن بیش از  30 سال از انقلاب هنوز شناخت درسیت از این واقعه عظیم جهانی نداریم گفت: انقلاب اسلامی ایران در سخت‌ترین موقعیت سیاسی جهان  به وقوع پیوست و نظام قدرت جهانی را که در دست آمریکا و شوروی بود بر هم زد که نشان از عظمت انقلاب دارد.

جانشین کل فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انقلاب اسلامی را موجب شکستن و فرو پاشیدن نظم دوران جنگ سرد دانست و ابراز داشت: امکان چنین و اقعیت با معیارهای تحلیل رایج وجود ندارد ولی انقلاب ایران رخدادی عظیم با پیامدهایی بزرگ بود که هندسه قدرت را در جهان تغییر داده و خود به عنوان قطب جدیدی از قدرت ظهور کرد.

وی در ادامه آرمانهای انقلاب و شعاع نفوذ آن را متعلق به تمام جهان دانست و بیان کرد: انقلاب ایران بر اساس واکنش‌های جهانی  تحولی بزرگ بود که به هیچ جغرافیایی محدود نمی‌شد بلکه مانند تمدنی نوین بخش مهمی از زمین را تحت پوشش قرار داد و یک هویت مدفون شده را بازیابی کرد.

ایران و عربستان پایه‌های قدرت آمریکا بودند

سردار سلامی آمریکا را به عنوان یکی از قدرت‌های مسلط قبل از انقلاب در ایران معر فی کردو افزود: ایران و عربستان به عنوان دو ستون محکم قدرت آمریکا قبل از انقلاب بوده که با بروز واقعه بزرگ انقلاب تعادل آن بهم خوردهو پایه‌های آن فرو ریخت.

سردار حسینی با اشاره به دفاع مقدس گفت: جنگ 8 ساله ایران را پس از عاشورا می‌توان یکی از استثنائی ترین بی‌نظرین ترین جنگ‌های تاریخ بشر نام برد چرا که مقابله با تمام قدرت‌های جهانی برای یک کشور تازه به استقلال رسیده در مرحله انتقال قدرت در تاریخ منحصر به فرد است.

وی ادامه داد: در دوران دفاع مقدس آمریکا به عنوان ابر قدرت این جنگ را مدیریت و برای دیگر قدرت‌های نیز توزیع نقش می‌کرد و شوروی نیز به عنوان دیگر عامل قدرت ارتش صدام را به چهارمین ارتش جهان تبدیل کرده بود که 5برابر ظرفیت زمینی ارتش امروز آمریکا بود.

سردار سلامی با بیان اینکه پنج هزار تانک روی زمین علیه ایران و 600 قبضه توپ در هر عملیات و 600 فروند هواپیما ایران را بمباران می‌کردند ابراز داشت: تمام این‌ها در حالی بود که ما هر دو روز برای هر قبضه توپ فقط یک گلوله سهمیه داشتیم.

جانشین کل فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مقابله با اعتلاف قدرتمند جهانی و جنگ ایران را با کمترین امکانات و بیشترین محاصره یک رویایی قدرتمند سرشمرد و تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس تمام قدرت‌ها با همگرایی و اتحاد تصمیم داشتند از شکل‌گیری یک مدل موفق بر اساس استقلال، عدالت، کرامت و طهارت اخلاقی جلوگیری کنند که خوشبختانه ایران با رهنمود‌های امام توانست با این تفکر مبارزه کرده و امروز خود به یکی از قدرت‌های جهانی تبدیل شده است.

وی بیان کرد:‌ از همان دوران جنگ تا کنون دشمنان همواره به دنبال پیشگیری  از شکل‌گیری یک مدل نقش از انقلاب بودند چرا که در صورت موفقیت انقلاب اسلامی ایران این اتفاق تکرار پذیر بوده وبه قدرت شکست ناپذیری برای بر هم زدن میدان موازنه سیاسی و نظام اقتصادی جهانی تبدیل می‌شد.

سردار سلامی جنگ ایران را جنگ با سیستم دفاعی انگلیس، ذرات خانه‌های شیمیایی آلمان دلار‌های نفتی کویت و عربستان، اطلاعات آمریکا و ارتش عراق دانست و گفت: به قدری ما در دوران جنگ در محاصره و انزواء بودیم که تجهیزات هر عملیات را در عملیات قبل از عراقی‌ها به غنیمت می‌آوردیم و با مشقیت فراوان توانستیم گردان‌های را به تیپ‌، تیپ‌ها را به لشکر‌ و لشکر ها را به سپاه تبدیل کنیم.

در حال تکمیل/

لینک مطلب

پاسخ دهید