آمریکا نماینده جدید در امور “پاکستان و افغانستان” تعیین کرد

0

خبرگزاری میزان – دولت آمریکا، “ریچارد اولسن” سفیر در حال کناره‌گیری این کشور در پاکستان را به عنوان نماینده ویژه جدید آمریکا در افغانستان و پاکستان منصوب کرد.

آمریکا نماینده جدید در امور به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از پایگاه پاکستان تودی، براساس بیانیه صادر شده از سوی وزارت امور خارجه آمریکا ریچادر اولسن پس از کناره‌گیری از سمت سفیری این کشور در پاکستان از تاریخ 17 نوامبر مسئولیت‌های جدید بر عهده خواهد گرفت.
 
در این بیانیه آمده است: ریچارد اولسن، همچون نمایندگان قبل از وی مسئول توسعه و اجرای سیاست‌ها و برنامه‌هایی که از منافع امنیت ملی آمریکا حمایت خواهند کرد از جمله در زمینه تقویت ثبات پیشرفت در پاکستان و افغانستان مسئولیت خواهد داشت.
 
“دنیل اف. فلدمن” که پیش از اولین نماینده آمریکا در امور پاکستان و افغانستان بوده در تاریخ 18 سپتامبر بازنشسته شد. اولسن در سال 2012 بعد از آنکه “کامرون مونتر “به دلیل روابط متشنج میان پاکستان و اسلام آباد بعد از کشته شدن اسامه بن لادن از سمت سفیری آمریکا در پاکستان استعفا داد، جانشین وی در این مقام شد.
 
اولس پیش از تجربه‌اش در اسلام آباد به عنوان مدیر هماهنگ کننده امور اقتصادی و توسعه در سفارت آمریکا در کابل از سال 2011 تا 2012 خدمت کرده بود.
 
وی در طول این مدت بر همه برنامه‌های کمکی غیرنظامی آمریکا و حمایت‌ها از دولت افغانستان نظارت کرد. اولسن همچنین به عنوان سفیر آمریکا در امارات متحده عربی از سال 2008 تا 2011 نیز خدمت کرد.
 
انتهای پیام/

خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید