آموزش اتصال به یک کامپیوتر با Remote Desktop Connection ویندوز ۱۰

0

65bcc0aeae5455dfb9b5cd302b755775_L

آموزش اتصال به یک کامپیوتر با Remote Desktop Connection در ویندوز ۱۰ – آموزش اتصال از طریق teamviewer به ویندوز ۱۰ – آموزش رایگان اتصال از راه دور در ویندوز ۱۰ – آموزش رایگان اتصال به لپ تاپ از طریق نرم افزار teamviewer در ویندوز ۱۰ 

آموزش تصویری اتصال به یک کامپیوتر از طریق Remote Desktop Connection در ویندوز ۱۰

مقدمه:خب دوستان عزیز تا به حال از نرم افزار TeamViewer استفاده کرده اید ؟ برنامه ای که به شما این امکان را میدهد تا از طریق سیستم عامل بتوانید به یک کامپیوتر دیگر که متصل به اینترنت است وصل شوید . این قابلیت به صورت پیش فرض در خود ویندوز هم وجود دارد . Remote Desktop Connection قابلیتی است که با استفاده از آن می توانید از طریق سیستم عامل به یک کامپیوتر وصل شوید . البته استفاده از Remote Desktop Connection نسبت به برنامه TeamViewer کمی مشکل تر می باشد ولی از نظر کارایی و سرعت یک ویژگی منحصر به فرد به حساب می آید .

آموزش فعال کردن RemoteDesktop Connection در ویندوز ۷

برای استفاده از windows remote باید به ۳ نکته توجه کنید.
۱ اجازه ی دسترسی به سرور مورد نظر داده شده باشد.
۲ windows remote  روشن باشد.
۳ دسترسی به اینترنت داشته باشید.
برای شروع برروی “My computer” کلیک راست کرده و”properties” را انتخاب کنید پس از باز شدن صفحه در سمت چپ صفحه بر روی “Remote settings” مطابق شکل کلیک کنید.

1_اتصال_به_یک_کامپیوتر_از_راه_دور_از_طریق_Remote_Desktop_Connection

۲٫ پنجره تنظیمات همانند تصویر زیر نمایش داده می شود . وارد تب Remote  شده و گزینه Allow connection only from computer running remote را فعال کنید .

2_اتصال_به_یک_کامپیوتر_از_راه_دور_از_طریق_Remote_Desktop_Connection

۳٫ دقت داشته باشید که برای استفاده از ویژگی ارتباط از راه دور باید این قابلیت را ابتدا همانند مرحله بالا فعال کنید . بعد از فعال کردن کافیست Remote Desktop را از طریق کادر جستجو search کرده و بر روی کلید اینتر کلیک کنید .

3_اتصال_به_یک_کامپیوتر_از_راه_دور_از_طریق_Remote_Desktop_Connection

۴٫ اگر می خواهید از طریق نام به یک کامپیوتر متصل شوید نیاز به این دارید که نام یوزر فرد مورد نظر را به صورت کامل در شبکه بدانید و همانند تصویر زیر وارد کنید .

4_اتصال_به_یک_کامپیوتر_از_راه_دور_از_طریق_Remote_Desktop_Connection

۵٫ همانطور که مشاهده می کنید من به یک کامیپوتر در شبکه متصل شده ام .وقتی به یک کامپیوتر متصل می شوید کاربر نمی تواند از آن سیستم استفاده کند . نکته مهم : به طور پیش فرض دیواره آتش ویندوز Remote Desktop را مسدود می کند و اجازه دسترسی و فعال شدن این برنامه را به صورت پیش فرض نمیدهد . دلیل این موضوع هم بیشتر کردن امنیت سیستم عامل و جلوگیری از نفوذ و نصب بدافزارها بر روی ویندوز می باشد . بنابراین برای آنکه Remote Desktop بتواند کار کند باید این مشکل برطرف شود. برای این کار کلیدهای ترکیبی پنجره + R را از روی کیبورد بفشارید تا گزینه Run نمایش داده شود. در پنجره بازشده و در کادر خالی عبارت firewall.cpl را انتخاب کنید و سپس OK را بزنید.

پنجره Windows Firewall باز می شود. از پنل سمت چپ گزینه Allow an app or feature through windows firewall را انتخاب کنید. اکنون در پنجره بازشده لیستی از دیوایس های فعال یا غیرفعال را می بینید. در این قسمت تیک گزینه Remote Desktop را فعال کنید و در آخر تنظیمات را ذخیره کنید.

نتیجه گیری:کاربران محترم و گرامی به پایان آموزش تصویری اتصال به یک کامپیوتر از طریق Remote Desktop Connection در ویندوز ۱۰  رسیدیم لطفا برای انجام مراحل بالا به توضیحات دقت کنید و طبق آموزش پیش برید تا به نتیجه برسید امیدوارم مفید بوده باشه و لذت برده باشین همراه با گیگر باشید.

لینک مطلب

پاسخ دهید