آموزش استفاده از سمبل های گرافیکی و movie clip ها در انیمیشن ها

0

استفاده از سمبل های گرافیکی و movie clip ها در انیمیشن ها 1

آموزش استفاده از سمبل های گرافیکی و movie clip ها در انیمیشن ها

مقدمه:دوستان خوبم در سمبل های گرافیکی یک مشکل وجود دارد ! زمانی که شما با سمبل گرافیکی یک تایم لاین تو در تو میسازید در هنگامی که به صفحه اصلی باز میگردید motion tween ایجاد شده در frame خود سمبل اجرا نمیشود اما دلیل این مشکل چیست ؟ دلیل این است که تایم لاین movie clip ها مستقل از تایم لاین اصلی عمل میکند و به این موضوع ربطی ندارد که تایم لاین اصلی چند frame دارد اما این امر سمبل های گرافیکی را تحت تاثیر قرار میدهد . در ادامه همین مقاله راه کاری برای رفع این مشکل به شما آموزش میدهم .

در تصویری که در زیر قرار دارد مستطیل سبز رنگ از نوع سمبل movie clip  و دایره از نوع سمبل گرافیکی است.

بببب

بنده بر روی هر دوی این سمبل ها در تایم لاین مجزا آنها motion tween را فعال کرده ام . همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید ۲۵ frame  را برای هر کدام در نظر گرفته ام.

همانطور که در بالا اشاره کردم زمانی که به صفحه اصلی این نرم افزار مراجعه میکنم و فایل را به اجرا در می آورم سمبل گرافیکی به حرکت در نمی آید . برای حل این مشکل کافیست کلید shift را پایین نگه دارم و frame 25 را برای تایم لاین اصلی در نظر بگیریم و سپس کلید F5 را فشار دهیم .( دقت کنید که frame ایجاد شده با frame تایم لاین سمبل گرافیکی یکی باشد)

استفاده از سمبل های گرافیکی و movie clip ها در انیمیشن ها 4

حالا اگر این فایل را جرا کنیم مشاهده سمبل گرافیکی مورد نظر هم به حرکت در می آید .

نتیجه گیری:کابران محترم و عزیز در این مطلب یاد گرفتین که چگونه از سمبل های گرافیکی استفاده کنید امیدوارم مفید بوده باشه و لذت برده باشین همراه با گیگر باشید.

لینک مطلب

پاسخ دهید