آموزش اضافه کردن تابش خورشید به تصاویر در فتوشاپ , آموزش تصویری

0

15

آموزش اضافه کردن تابش خورشید به تصاویر در فتوشاپ , آموزش تصویری- آموزش تصویری آشنایی با light در فتوشاپ – افکت lighting در فتوشاپ – آموزش فتوشاپ به زبان فارسی – ایجاد منبع نور در فتوشاپ – آموزش زیبا سازی عکس به کمک افکت – اضافه کردن تابش به تصاویر در فتوشاپ

آموزش اضافه کردن تابش خورشید به تصاویر در فتوشاپ , آموزش تصویری

مقدمه:خب دوستان عزیز با یک آموزش ساده در خدمتتون هستم و میخوایم به تصاویرمون ، تابش خورشید که انگار از لابلای درختان میتابه رو اضافه کنیم . با ما همراه باشید و این آموزشو از دست ندید .

اضافه کردن تابش خورشید به تصاویر

خب در ابتدا باید تصویر نهایی رو براتون قرار بدم تا متوجه چند و چون کار بشید .

14

مثل همیشه اولین کار باز کردن تصویر در فتوشاپه ؛ پس کلید های ترکیبی ctrl+o رو از روی صفحه کلید فشار بدید و تصویر مورد نظرتون رو وارد فتوشاپ کنید .

کلید های ترکیبی Ctrl + Shift + Alt +N رو برای ایجاد یک لایه جدید در بالای لایه background فشار بدید و سپس این لایه رو با رنگ سایه پر کنید . (ابتدا کلید d  رو برای سیاه شدن رنگ foreground میزنیم و سپس Alt + Backspace )

3

برای اضافه کردن فیلتر نویز به مسیر Filter > Noise > Add Noise برید و تنظیمات این پنل رو با توجه به شکل انجام بدید .

4

حالا به یک فیلتر به نام Gaussian Blur نیاز داریم که در مسیر Filter > Blur > Gaussian Blur قرار داره . ( توصیه میکنم جای اینجور فیلتر ها رو یاد بگیرید )

5

برای ایجاد یک Adjustment از نوع Curves به مسیر Image > Adjustments > Curves برید و تغییرات درون عکس رو روی فتوشاپ خودتون اعمال کنید ( یکم سخته ولی سعی کنید و در ضمن قسمت هایی که در سمت راست تصویر میبینید در فتوشاپ جدید به پایین منتقل شده )

6

به مسیر Filter > Blur > Radial Blur برید و قسمتی از تصویر رو که میخواید روش زوم بشه یعنی در واقع همون قسمتی که تابش های خورشید دارن تابیده میشن رو مشخص کنید . ( تصویر گویای کار هست )

7

حالا با قرار دادن مود این لایه بر روی Soft Light ( در حالت عادی بر روی normal است ) میبینید که همچین تصویری رو داریم .

8

هنوز کارمون تموم نشده پس روی گزینه ی ماسک در پایین پنل لایه ها ( شبیه پرچم ژاپنه ) کلیک کنید و یک براش دایره ای با رنگ سایه بردارید . حالا شروع کنید به سیاه کردن دور های تصویر همونطور که در تصویر مشخص شده .

9

به مسیر Layer > New Adjustment Layer > Hue/Saturation برید و مقدار Hue را برابر ۵۹ و Saturation را برابر ۱۲  قرار دهید . سپس برای اینکه لایه Hue/Saturation به لایه پایینیش کلیپ بشه یعنی به درونش فرو بره و فقط به اون اثر کنه کافیه که بین دو لایه alt رو نگاه دارید و کلیک کنید .

10

در این مرحله میخوایم منبع نور ( خورشید ) رو کمی از متمایز کنیم پس برای این کار نیاز داریم تا ابتدا ابزار براش رو با زدن کلید b  از روی صفحه کلید انتخاب کنیم . سپس یک براش دایره ای ، نرم و با hardness  صفر درصد برداریم ( با رنگ سفید ) و منبع نورمون رو بکشیم .

11

حالا روی همین لایه دابل کلیک کنید تا Blending Options برای این لایه باز بشه . حالا تغییراتی رو که در تصویر میبینید مو به مو انجام بدید .

12

بعد از انجام مراحل بالا باید opacity این لایه رو تا حدی کاهش بدیم مثلا ۵۰ در صد . به عنوان اخرین کار هم کلید های ترکیبی  Ctrl + Shift + Alt + E رو از روی صفحه کلید بزنید و به مسیر Filter > Sharpen > Unsharp Mask برید .

13

کار ما تموم شد و حالا تصویر ما اینگونه شده :

14

نتیجه گیری:کاربران گرامی و عزیز به پایان آموزش اضافه کردن تابش خورشید به تصاویر در فتوشاپ رسیدیم دراین آموزش به صورت تصویری نحوه ی انجام این کار رو گفتم بهتون امیدوارم مفید بوده باشه و لذت برده باشین همراه با گیگر باشید.

گردآوری:گیگر

منبع:pstuts

دوستان عزیز اگر مطلب وب سایت برای شما مفید بوده است لطفا وب سایت گیگر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک مطلب

پاسخ دهید