آموزش تشخیص گوشی اصل از گوشی تقلبی (فیک)

0

آموزش تشخیص گوشی اصل از گوشی تقلبی (فیک)

 

 

 

آموزش تشخیص گوشی اصل از گوشی تقلبی (فیک)

 

 

امروزه گوشی های تقلبی و یا اصطلاحا فیک بسیار زیادی در بازار موجود هستند که از نظر ظاهری با مدل اصلی گوشی هیچ تفاوتی ندارند. در حقیقت بسیاری از فروشندگان سودجو اینگونه گوشی های فیک را به جای گوشی اصل به مشتریان میفروشند و پول گوشی اصل را از آنها دریافت میکنند. تشخیص یک گوشی فیک از گوشی اصلی گاهی اوقات کار سختی است.

 

گوشی های فیک تفاوت هایی با گوشی های اصل دارند که در این مقاله به ذکر این تفاوت ها میپردازیم تا بتوانید گوشی های فیک را از اصل تشخیص دهید.

 

 

1. کیفیت ساخت

 

همیشه در ساخت گوشی های فیک از مواد بی کیفیت استفاده میشود و این نوع گوشی ها هیچگاه کیفیت ساخت گوشی های اصل را ندارند. هنگامی که یک گوشی فیک را در یک دست و نمونه اصل آن گوشی را در دست دیگرتان بگیرید متوجه این موضوع خواهید شد.

 

آموزش تشخیص گوشی اصل از گوشی تقلبی (فیک)

 

 

2. بررسی مواد استفاده شده در بدنه گوشی از طریق سایت کمپانی تولید کننده

 

به وبسایت کمپانی تولید کننده گوشی مورد نظر مراجعه کنید و به صفحه اختصاص یافته به گوشی مورد نظر بروید و چک کنید که گوشی شما از چه موادی ساخته شده است. معمولا این موارد در سایت سازنده گوشی ذکر میشود. برای مثال اگر در سایبت سازنده گوشی شما نوشته شده بود که گوشی مورد نظر از فلز است اما گوشی که شما مشاهده کردید پلاستیکی بود، یعنی فیک است.

 

آموزش تشخیص گوشی اصل از گوشی تقلبی (فیک)

 

 

3. مطابقت مشخصات درج شده بر روی جعبه گوشی و مشخصات در تنظیمات گوشی

 

معمولا اطلاعاتی راجع به سخت افزار و نرم افزار به کار رفته در گوشی بر روی جعبه آن درج میشود. در گوشی مورد نظر به تنظیمات بروید و سپس وارد بخش “About Phone” شوید و چک کنید که مشخصاتی که در آنجا ذکر شده با مشخصات درج شده بر روی جعبه گوشی مطابقت داشته باشد. اگر غیر از این بود، گوشی قلابی است.

 

اگر جعبه گوشی در دسترس نیست، میتوانید به یک سایت که مشخصات سخت افزاری و نرم افزاری گوشی شما را ذکر کرده مراجعه کنید و چک کنید که مشخصات ذکر شده در آن سایت با مشخصات گوشی در دست شما مطابقت دارد و یا خیر. البته باید به یک سایت معتبر مراجعه کنید که اطلاعات درستی در اختیار کاربران قرار داده باشد.

 

آموزش تشخیص گوشی اصل از گوشی تقلبی (فیک)

 

 

4. چک کردن مشخصات سخت افزاری و نرم افزاری گوشی به وسیله نرم افزار ها

 

نرم افزار های هستند که به منظور نمایش اطلاعات سخت افزاری و نرم افزاری هستند. از بین این نرم افزار ها میتوان به CPU-Z اشاره رد که بسیار دقیق و کامل است.

 

 

 

5. بررسی سیستم عامل

 

برای مثال اگر در یک گوشی آیفون به بخش تنظیمات بروید و سپس به بخش About Phone مراجعه کنید و مشاهده کنید که سیستم عامل آن اندروید میباشد، گوشی فیک است! زیرا گوشی های آیفون حتما باید دارای سیستم عامل iOS باشند.

 

آموزش تشخیص گوشی اصل از گوشی تقلبی (فیک)

 

 

6. بررسی شماره سریال در گوشی های آیفون

 

اگر گوشی شما آیفون است، به بخش تنظیمات در آن بروید و وارد بخش About Phone شوید و سپس وارد بخش General شوید. در این بخش یک شماره سریال وجود دارد. این شماره سریال را در کادر موجود در این سایت وارد کنید و گزینه ی Confirm را کلیک کنید تا مدت زمان خدمات پس از فروش گوشیتان را مشاهده کنید.

 

آموزش تشخیص گوشی اصل از گوشی تقلبی (فیک)

 

 

اگر پس از وارد کردن شماره سریال با پیغام “We’re sorry, but this serial number is not valid. Please check your information and try again” مواجه شدید، به آن معناست که گوشی شما تقلبی است.

 

 

 

 

7. بررسی شماره سریال در گوشی های اندرویدی

 

در بسیاری از گوشی های اندرویدی سریال در یک برچسب در پست آن ها درج شده است. در بعضی دیگر در بخش About Phone در تنظیمات. اما در تمامی گوشی های اندرویدی با وارد کردن کد زیر در تنظیمات میتوانید این سریال را مشاهده کنید:

 

*#06#

 

 

 

 

آموزش تشخیص گوشی اصل از گوشی تقلبی (فیک)

 

 

سریال گوشی را در سایت imei.info وارد کنید و سپس گزینه ی Check را کلیک کنید. سپس متوجه خواهید شد که گوشی شما اصل است و یا تقلبی.

 

 

موفق باشید.

 

 

( بدون کامنتاولین کامنت را شما بنویسید )

درباره گیگر نظر بدهید!

پاسخ دهید