آموزش تصویری استفاده از منوی زمینه context برای انتخاب قلمو در فتوشاپ

0

نحوه تحریف یک تصویر با فیلتر Liquify
نحوه تحریف یک تصویر با فیلتر Liquify

آموزش تصویری استفاده از منوی زمینه context برای انتخاب قلمو در فتوشاپ

مقدمه:دوستان خوبم منوی زمینه، یک منوی کوتاه است که حاوی فرمان ها و گزینه های مناسب برای عناصر خاصی از محیط کار است. گاهی به وسیله ی ” کلیک راست” (right-click) یا  منوهای “میانبر” به آن ها رجوع می کنید. معمولا فرمانی که در منوی زمینه وجود دارد در بعضی نواحی دیگر از رابط کاربر هم موجود است، اما استفاده از منوی زمینه در وقت صرفه جویی می کند.

۱-      اگر ابزار قلمو  26 در پانل ابزار،هنوز انتخاب نشده است، ان را انتخاب کنید.

۲-      در پنجره ی تصویر ، هرجایی از تصویر که خواستید  کلیک راست (ویندوز) یا کنترل کلیک (Control-click) (مکینتاش) کنید تا منوی متنی ابزار قلمو باز شود.
البته منوی زمینه به نسبت محتویاتش متنوع است، می تواند یک منوی فرمان یا چیزی شبیه پانل با تعدادی گزینه، مانند منویی که در این مورد ظاهر شد، باشد.

توجه: کلیک در هرجایی از محیط کار منوی زمینه را می بندد. اگر قسمت کراوات توسط منوی زمینه ی قلمو پوشانده شده است، جای دیگری را کلیک کنید یا بر روی انتخاب خود در منوی زمینه دوبار کلیک کنید.

۳-      یک قلموی ظریف، مانند Hard Round brush را انتخاب کنید و سایز آن را به ۹ پیکسل تغییر دهید. احتمالا نیاز است که اسکرول (scroll ) را در منوی زمینه بالا یا پایین ببرید تا قلموی درست را پیدا کنید.

 

۴-      در پنجره ی تصویر، از ابزار انتخاب شده استفاده کنید تا نقطه های کوچکتری را بر روی کراوات به وجود آورید.

استفاده از منوی زمینه context برای انتخاب قلمو
استفاده از منوی زمینه context برای انتخاب قلمو

۵-      در هنگام عملیات نقاشی اگر مایل بودید، از فرمان Undo و پانل History برای بازگشت به عقب  و تصحیح اشتباهات استفاده کنید یا تصمیم دیگری بگیرید.

۶-      وقتی طراحی کراوات را تمام کردید، اگر می خواهید ان را ذخیره کنید از مسیر File > Save و اگر می خواهید فایل را در محلی دیگر یا با نامی دیگر ذخیره کنید از مسیر File > Save As عمل نمایید، یا فایل را بدون ذخیره کردن ببندید.

نتیجه گیری:کاربران محترم و عزیز به انتهای مطلب  جدید استفاده از منوی زمینه context برای انتخاب قلمو در فتوشاپ رسیدیم امیدوارم مفید بوده باشه و لذت برده باشین همراه با گیگر باشید.

گردآوری:گیگر

منبع:tutorial24

لینک مطلب

پاسخ دهید