آموزش تصویری استفاده از Smart Filter در طراحی فتوشاپ

0

استفاده از Smart Filter در طراحی فتوشاپ
استفاده از Smart Filter در طراحی فتوشاپ

آموزش تصویری استفاده از Smart Filter در طراحی فتوشاپ

مقدمه:دوستان عزیز به جرات می‌توان ادعا کرد که بخش فیلترها در فتوشاپ دنیایی متفاوت را برای افراد خلاق پدید می‌آورد؛ دنیایی که می‌توان با کمک ابزارهای موجود در آن طرح‌های انتزاعی و تازه‌ای را به وجود آورد، اما نبود امکان ویرایش فیلترها بعد از اعمال آن و تغییر فایل اصلی کابوسی بود که طراحان علاقه‌مند به استفاده از آن را درگیر می‌کرد که با معرفی ویژگی جالب Smart Filter این کابوس به پایان رسید.

در این حالت امکان ویرایش‌های بعدی فیلتر (حذف فیلتر از روی لایه)، اعمال چند فیلتر به یک لایه، مخفی کردن نتیجه اعمال فیلتر روی لایه، جابه‌جایی و کپی یک فیلتر از یک Smart Object روی Smart Object دیگر را می‌توان نام برد. همچنین می‌توان ماسک فیلتری را که به صورت خودکار هنگام اعمال فیلتر روی این نوع لایه‌ها ایجاد می‌شود با قوانین حاکم بر ماسک لایه‌ها ویرایش کرد و تغییر داد، اما باید توجه داشت فقط فرمت‌های تصویری از لایه‌بندی حمایت می‌کند مثل: PSD، PDF و TIFF می‌توانند حالت Smart Filters را حفظ کند.

مراحل اعمال یک Smart Filter
۱ ـ انتخاب یک لایه از نوع Smart Object در پانل لایه‌ها یا تبدیل لایه معمولی به لایه با راست کلیک روی آن لایه و انتخاب گزینه Convert to Smart Objectیا انتخاب گزینه Convert for Smart Filters در منوی فیلتر.

۲ ـ در صورت نیاز انتخاب قسمت دلخواهی از لایه مورد نظر به منظور اعمال فیلتر.

۳ ـ اعمال فیلتر مورد نظر.
با اعمال فیلتر و تاثیر آن در زیر لایه مورد نظر، یک ماسک لایه و در زیر آن نام فیلتر‌های اعمال شده دیده می‌شود که با کلیک روی نام هر فیلتر می‌توانیم آن را باز و ویرایش کنیم.

ویرایش یک Smart Filter
۱ ـ دابل کلیک روی نام فیلتر اعمال شده در پانل لایه‌ها

نتیجه گیری:کاربران گرامی به پایان مطلب استفاده از Smart Filter در طراحی فتوشاپ رسیدیم,  در صورتی که در فهرست فیلتر‌های اعمال شده بالاتر از فیلتر منتخب فیلتر دیگری وجود داشته باشد، پیغامی مبنی بر نبودن امکان نمایش فیلتر هنگام ویرایش و نمایش آن پس از تاثیر فیلتر ظاهر می‌شود که با فعال کردن گزینه Don’t Show Again این پنجره دیگر ظاهر نخواهد شد.

استفاده از Smart Filter در طراحی فتوشاپ
استفاده از Smart Filter در طراحی فتوشاپ

اعمال تغییرات دلخواه روی فیلتر و تاثیر فرمان. همراه با ما باشید.

گردآوری:گیگر

منبع:beytoote

لینک مطلب

پاسخ دهید