آموزش تصویری افزایش سرعت بوت ویندوز ۱۰ با فعال کردن Fast Startup

0

افزایش سرعت بوت ویندوز 10
افزایش سرعت بوت ویندوز ۱۰

آموزش تصویری افزایش سرعت بوت ویندوز ۱۰ با فعال کردن Fast Startup

مقدمه:خب دوستان، به طور کلی سرعت یک کامپیوتر اول به قطعات سخت افزاری بستگی دارد ، دوم مربوط می شود به تنظیمات ویندوز . ویندوز ۱۰ از ویژگی ها و تکنیک های مختلفی برای عملکرد سریع تر و زمان بوت شدن استفاده می کند.Fast Startup یکی از همین ویژگی هاست که همراه با ویندوز ۸ معرفی شد که ترکیبی از تکنیک های هیبرنیشن و فرآیند خاموش شدن رایانه برای کاهش زمان بوت بصورت قابل توجه است.این ویژگی در هنگام نصب ویندوز ۱۰ به صورت پیش فرض فعال است. با این وجود شما ممکن است تعجب کنید که چرا زمان بوت رایانه شما آهسته است. دلیل آن ممکن است ارتقا از ویندوز ۸٫۱ باشد و در ویندوز قدیمی این ویژگی غیرفعال بوده باشد یا حتی ممکن است سیستم عامل در هنگام نصب این ویژگی را فعال نکند. اکنون اگر می خواهید دوباره زمان بوت رایانه خود را کاهش دهید می توانید از این آموزش استفاده کنید تا Fast Startup را فعال کنید.

 ۱٫ در کادر جستجو دستور jcomments onرا تایپ کرده و بر روی کلید اینتر کلیک کنید .

۲٫ صفحه تنظیمات باز می شود . از میان گزینه های سمت چپ بر روی Require a password on wakeup کلیک کنید .

۳٫برای انجام تنظیمات ابتدا گزینه Change settings that are currently unavailable را انتخاب کنید.نکته: اگر می بینید گزینه Turn on fast startup (recommended) در قسمت Shutdown settings تیک نخورده است بدانید که این ویژگی روی رایانه شما فعال نیست.

افزایش سرعت بوت ویندوز 10
افزایش سرعت بوت ویندوز ۱۰
افزایش سرعت بوت ویندوز 10
افزایش سرعت بوت ویندوز ۱۰

۴٫ برای فعال کردن Fast Startup تیک گزینه Turn on fast startup (recommended) را بزنید و سپس برای تایید تغییرات روی Save changes کلیک کنید.

۵٫ در صورتیکه این قابلیت در کامپیوتر شما فعال نبود باید ابتدا از طریق دستورات hibernate را بر روی سیستم فعال کنید . برای شروع بهتر است از کلیدهای ترکیبی پنجره + R یا تایپ مستقیم دستور CMDدر کادر منوی استارت کمک بگیرید تا صفحه Command Prompet همانند تصویر زیر نمایش داده شود .  وقتی کلیدهای ترکیبی پنجره + R را از طریق کیبورد میفشارید پنجره Run باز می شود که باید دستور CMD را تایپ و بر روی کلید اینتر کلیک کنید .

در خط اول CMD دستور powercfg -h off را تایپ و بر روی کلید اینتر کلیک کنید . حالا اگر بر روی فلش کوچک گزینه منو Shut down استارت منو کلیک کنید مشاهده میکنید که گزینه Hibernate از آن حذف شده است . بدون نیاز به وارد شدن به کنترل پنل و تغییر تنظیمات بخش Power Option ویندوز .

۲٫ در صورتیکه میخواهید این گزینه را فعال کنید بهتر است از دستور powercfg /hibernate on استفاده کنید . با وارد کردن این دستور مشاهده می کنید که گزینه هایبر نیت به ویندوز شما اضافه شده است .

نتیجه گیری:کاربران محترم و عزیز به پایان ترفند  افزایش سرعت بوت ویندوز ۱۰ با فعال کردن Fast Startup رسیدیم ، گرچه ویژگی Fast Startup گزینه ای عالی است که سرعت بوت ویندوز ۱۰ را به مقدار قابل توجهی نسبت به ویندوز ۷ افزایش می دهد. اما توجه کنید که همیشه سریع تر، بهتر نیست و این بستگی به تنظیمات سیستم شما دارد و در برخی سیستم ها بهتر است این گزینه خاموش باشد.  برای مثال Fast Startup می تواند موجب مشکلاتی در بوت شود. همچنین توصیه نمی شود که این ویژگی را روی سیستم هایی با فضای بسیار محدود فعال کنید زیرا ممکن است به درستی کار نکند. اگر شما یک پارتیشن جدا ایجاد کرده اید و بوت دوگانه ویندوز ۱۰ (یا ویندوز ۸٫۱) را تنظیم کرده اید داده هایی که روی ویندوز دیگر یا پلتفرم دیگر در پارتیشن جدا دارید ذخیره نمی شوند. در این موارد ممکن است داده هایتان را از دست بدهید. Fast Startup سعی می کند تا از تغییر کردن ساختار فایل های سیستم اول شما محافظت کند، امیدوارم مفید بوده باشه و لذت برده باشین همراه با گیگر باشید.

لینک مطلب

پاسخ دهید