آموزش تصویری تبدیل اکانت استاندارد به ادمین در مک

0

 تبدیل اکانت استاندارد به ادمین در مک
تبدیل اکانت استاندارد به ادمین در مک

آموزش تصویری تبدیل اکانت استاندارد به ادمین در مک

مقدمه:دوستان خوبم  بسیاری از کاربران مک دارای اکانت های مختلفی در سیستم عامل خود هستند که یقینا برای کاربران دیگر آن مک ساخته شده است. ساخت اکانت همگی دارای حالت استاندارد میباشد و به شما اجازه دسترسی به فایل ها را میدهد. اما شاید بخواهید این اکانت ها را به حالت ادمین در بیاورید و دسترسی کل را به سیستم داشته باشید. با آموزش تبدیل این  کار همراه ما باشید.

ما در این پست به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید یک اکانت استاندارد را به ادمین تبدیل کنید و دسترسی کل سیستم عامل را به عهده بگیرید.  بخاطر داشته باشید که حالت ادمین در سیستم عامل بالاترین سطح دسترسی به کاربران می باشد. و این حالت می تواند تمامی اطلاعات را حذف ، جابجا و یا ریست کند و … به همین دلایل به شما پیشنهاد می کنید اکانت های عمومی را به این حالت در نیاورید.

 

این روش در هر کدام از ورژن های سیستم عامل ها جوابگو است. آماده اید؟

 

۱. بر روی  کلیک کنید و System Preferences را انتخاب کنید.

۲.گزینه Users & Groups را بزنید.

۳.بر روی قفل سمت چپ کلیک کنید تا دسترسی باز شود.

۴.اکانتی که می خواهید به ادمین تبدیل شود را از منوی سمت چپ انتخاب کنید و بر روی گزینه ی allow user to administrator this computer کلیک کنید.

۵.حال چک کنید که تیک این گزینه به درستی خورده باشد.

 تبدیل اکانت استاندارد به ادمین در مک
تبدیل اکانت استاندارد به ادمین در مک

۶. سیستم پرفرنس را ببندید و تمام!

 

سوالات درباره ای این بخش :

 

آیا این کار دسترسی کل را به کاربر می دهد؟

 

بله. با فعال کردن این گزینه به این کاربر شما دسترسی کلی سیستم عامل را به او داده اید و اساسا هر کاری که شما به عنوان ادمین قادر به انجام آن هستید را آن کاربر هم می تواند انجام دهد!

 

ادمین میتواند اکانت شخص را لغو کند؟

 

بله شما ب عنوان ادمین می توانید هر زمانی که می خواهید دسترسی ادمین را از هر کاربری گرفته و لغو کنید.

 

چه اکانت هایی باید دسترسی ادمین داشته باشند؟

 

تنها کاربر های مورد اعتماد شما باید دارای دسترسی ادمین باشند. دسترسی ادمین به آنها اجازه تغییر در تمامی سیستم ها و تنظیمات سیستم عامل را میدهد. نصب دوباره سیستم عامل ، نصب آپدیت و، تغییر پسورد و … شامل این گونه دسترسی هاست. و

 

آیا مک من باید دارای اکانت استاندارد باشد یا ادمین؟

 

نتیجه گیری:کاربران محترم به انتهای ترفند جدید  تبدیل اکانت استاندارد به ادمین در مک رسیدیم.  بستگی دارد! اول، بخاطر داشته باشید که تمامی مک ها دارای اکانت ادمین هستند تا قادر به انجام عملیاتی نظیر نصب بروزرسانی ها،نصب برنامه و حذف آنها، درایو های رمزگذاری شده و…باشند. اما این به این معنا نیست شما باید برای کار کردن با مک خود دارای اکانت با سطح ادمین باشید! اگر میخواهید بصورت حرفه ای و حالت های خاص باسیستم کار کنید بله از اکانت ادمین استفاده کنید در غیر این حالت به شما پیشنهاد میدهیم از اکانت استاندارد استفاده کنید.

گرد آوری: گیگر

منبع:macneed

لینک مطلب

پاسخ دهید