آموزش تصویری ترفندهای جدید و جذاب فتوشاپ قسمت ۷

0

ترفندهای جدید و جذاب فتوشاپ
ترفندهای جدید و جذاب فتوشاپ

آموزش تصویری ترفندهای جدید و جذاب فتوشاپ قسمت ۷

تعریف کلیدهای ترکیبی سفارشی برای فتوشاپ

مقدمه:خب دوستان در ادامه قسمت قبلی اموزش ,  برای رفتن به پنجره تنظیم کلیدهای ترکیبی سفارشی ، کلیدهای مقابل رو بزنید : Ctrl+Alt+Shift+K

هر چند توصیه میکنم کلید ترکیبی سفارشی تعریف نکنید ، کلیدهای پیش فرض به خوبی تعریف شدن و مهمتر از اون اینه که ، با کلیدهای پیش فرض کار کنید تا با هر فتوشاپی جلوی شما گذاشتن بتونید کار کنید و دم به دم کلیدهای ترکیبیش رو عوض نکنید (البته اگه اجازه این کار داشته باشید!) .

ترفندهای جدید و جذاب فتوشاپ
ترفندهای جدید و جذاب فتوشاپ

۳۱- تبدیل موقتی دکمه Cancel به Reset در بعضی از پنجره های محاوره ای (Dialog boxes)

در برخی از پنجره های محاوره ای شبیه Layer Style و … اگه تنظیماتی اعمال کردید و خواستید ریست کنید دکمه Alt رو نگه دارید تا دکمه Cancel به Reset تبدیل بشه و با کلیک بر Reset تنظیمات به حالت اولیه برمیگرده .

۳۲- Strock کردن یک مسیر (path)

مسیر مورد نظر رو انتخاب کنید (مسیری که با ابزاری مثل Pen رسم شده) و سپس ابزار براش رو انتخاب و بعد از تنظیم پارامترها و مقادیر براش ، کلید Enter رو بزنید ، میبینید که دقیقا در طول مسیر خطی با مشخصات تعیین شده رسم میشود .

۳۳- به انتخاب در آوردن مسیر (path)

روی مسیر مورد نظر کلیک کنید و کلیدهای Ctrl+Enter رو بزنید تا به حالت انتخاب در آید (مهم نیست که چه ابزاری انتخاب شده باشد) ، اگه قبلا ناحیه انتخابی وجود داشته باشد با زدن کلیدهای Ctrl+Shift+Enter مسیر به حالت انتخاب در آمده و به ناحیه انتخاب قبلی افزوده میشود .

۳۴- تغییر در افکتهای Layer Style با کمک ماوس

نتیجه گیری:کاربران گرامی به انتهای مطلب ترفندهای جدید و جذاب فتوشاپ رسیدیم .  وقتی پنجره Layer style باز است و مثلا یک افکت Drop Shadow اضافه کرده اید میتوانید با کلید چپ ماوس در حالی که ابزار Move انتخاب شده است ، روی سند محل سایه را تغییر دهید (با درگ کردن سایه) ، این حالت برای Inner Shadow هم صادق است و اگر کلید Alt رو پایین نگه دارید و درگ کنید مقادیر Graddiant Overlay و Pattern Overlay و Stain Effect نیز تغییر خواهند کرد . همراه باشید.

منبع:gooyait

لینک مطلب

پاسخ دهید