آموزش تصویری ترفندهای جی ۵ ال‌جی , قسمت ۱

0

ترفندهای جی 5 ال‌جی
ترفندهای جی ۵ ال‌جی

آموزش تصویری ترفندهای جی ۵ ال‌جی , قسمت ۱

مقدمه:دوستان عزیزم جی ۵، پرچمدار جدید ال‌جی در کنار بهره‌مندی از ظاهر زیبا، امکان بهینه‌سازی سخت‌افزاری (در قالب بهره‌گیری از تجهیزات سخت‌افزاری ماژولار)، قابلیت‌های نرم‌افزاری متنوع و البته کاربردی زیادی را نیز پیش روی کاربران قرار می‌دهد.

این در حالی است که سابقه ال‌جی در حوزه تولید گوشی‌های هوشمند نیز حکایت از علاقمندی زیاد این شرکت به‌ ارائه تنوع گسترده از قابلیت‌های نرم‌افزاری دارد. با این مقدمه، بدنیست در ادامه نگاهی داشته باشیم به قابلیت‌ها و مشخصه‌های نرم‌افزاری که با فعال کردن آن‌ها در پرچمدار جدید ال‌جی می‌توانید بهترین تجربه کاربری ممکن را نصیب خود کنید.

در ادامه پیشنهاد می‌کنیم نیم‌نگاهی هم به قسمت دوم و سمت ترفندهای ال‌جی جی ۵ داشته باشید.

پیشگیری‌های لازم در خصوص سرقت یا مفقودی گوشی

یکی از بدترین اتفاقات ممکن، گم کردن و یا حتی سرقت شدن گوشی هوشمند جدیدی است که به تازگی خریداری کرده‌اید. خوشبختانه ال‌جی در این زمینه تمهیدات ویژه‌ای اندیشیده و امکان استفاده از نرم‌افزار‌ از پیش نصب شده روی گوشی با نام “Android Device Manager” را فراهم کرده است. به این ترتیب، در صورتی که گوشی شما سرقت یا مفقود شده باشد می‌توانید با مراجعه به این آدرس  و وارد کردن مشخصات حساب کاربری گوگل به رهگیری گوشی، قفل کردن، پاک کردن داده‌ها و یا حتی  به صدا درآوردن زنگ آن از راه دور اقدام کنید. خوشبختانه هیچ تنظیمات ویژه‌ای برای استفاده از این قابلیت نیاز نبوده و به آسانی می‌توانید از آن استفاده کنید.

ترفندهای جی 5 ال‌جی
ترفندهای جی ۵ ال‌جی

گرفتن اسکرین‌شات

گرفتن اسکرین‌شات، یکی از قابلیت‌های پایه در گوشی‌های هوشمند امروزی است که امکان به اشتراک گذاشتن محتویات موجود روی صفحه‌گوشی را با دیگران فراهم می‌کند. در ال‌جی جی ۵ روش‌های متفاوتی برای ثبت اسکرین‌شات وجود دارد. راهکار پایه که در دیگر گوشی‌های اندرویدی نیز وجود دارد، فشردن همزمان کلید روشن و خاموش به همراه کلید کاهش صدا است. روش دوم، بازکردن نوار کرکره‌ای پنجره دسترسی سریع به تنظیمات، یافتن آیکون Capture+ و لمس آن است.

بازکردن قفل با استفاده از سنسور تشخیص اثرانگشت

احتمالا متوجه ظاهر نامتعارف کلید خاموش و روشن در پشت گوشی جی‌ ۵ شده‌اید. متفاوت بودن این طراحی، به علت بهره‌گیری از اسکنر تشخیص اثرانگشت در قالب کلید خاموش و روشن در این دستگاه هوشمند است. سنسوری که اگرچه می‌توانید از آن در فرایند پرداخت وجوه الکترونیکی استفاده کنید اما متداول‌ترین استفاده آن به بازکردن قفل گوشی مربوط است. بدنیست بدانید جی ۵ به یکی از کاربردی‌ترین و سریع‌ترین سنسورهای تشخیص اثر انگشت در میان دستگاه‌های هوشمند تجهیز شده است. به‌منظور استفاده از این قابلیت در بازکردن قفل گوشی کافی است به قسمت تنظیمات مراجعه کرده، Fingerprints & Security را لمس کرده، گزینه Fingerprints را انتخاب و پس از رویارویی با پرسشی به‌منظور ایجاد راهکار جدید قفل صفحه‌نمایش، گزینه Add Fingerprint را لمس کنید. حالا دستورالعمل‌های موجود روی صفحه را دنبال تا اثرانگشت شما ثبت شود.

تخصیص کد ضربه‌ای برای بازکردن قفل

در صورتی که مشتاق به استفاده از سیستم تشخیص اثرانگشت برای بازکردن قفل گوشی نیستید می‌توانید از راهکار دیگر یعنی KnockCode که در واقع امکان بهره‌گیری از الگوهای لمس ضربه‌ای را فراهم می‌کنید بهره ببرید (علاوه بر این، می‌توانید از این روش به عنوان نسخه پشتیبانی استفاده از سیستم تشخیص اثرانگشت استفاده کنید). درنظر داشته باشید که از قابلیت Knock Code حتی در صورت خاموش بودن صفحه‌نمایش نیز می‌توانید استفاده کنید. به این منظور کافی است به قسمت تنظیمات گوشی رفته، گزینه Lock Screen را انتخاب، Select Screen Lock را لمس کنید و پس از آن KnockCode را انتخاب کنید. حالا کافی است مربع موجود را سه تا هشت بار (بر اساس الگویی که یادآوری آن برای شما ساده باشد) لمس کنید (به عبارت بهتر، به آن ضربه بزنید). حالا گزینه Continue را انتخاب و الگوی ثبت شده را تایید کنید. پس از این مرحله باید پینی را به‌منظور استفاده در صورت فراموش کردن الگوی لمس ضربه‌ای، ثبت کنید.

نتیجه گیری:کاربران گرامی به انتهای مطلب جدید و بسیار کاربردی ترفندهای جی ۵ ال‌جی رسیدیم همونطور که مشاهده کردین ترفند ها به صورت تصویری برای شما توضیح داده شده همراه با ما باشید.

گردآوری:گیگر

منبع:farnet

لینک مطلب

پاسخ دهید