آموزش تصویری ترفند غیر فعال کردن OneDrive در ویندوز ۱۰

0

غیر فعال کردن OneDrive
غیر فعال کردن OneDrive

آموزش تصویری ترفند غیر فعال کردن OneDrive در ویندوز ۱۰

مقدمه:دوستان خوبم  وان درایو سرویسی است که این روزها در ویندوز ۱۰ نمود بیشتری پیدا کرده است. مایکروسافت ارادت ویژه ای به وان داریو دارد و سعی دارد کاری کند که کاربران آن را به رسمیت بشناسند و از آن به عنوان یک سرویس جانبی و کاربردی استفاده کنند. البته مایکروسافت همینقدر که برای این سرویس احترام قائل است برای کاربران نیز ارزش قائل شده است. به این صورت که اگر شما نخواهید از وان درایو استفاده کنید، به راحتی می توانید این سرویس را در ویندوز ۱۰ غیر فعال کنید.

 

آموزش یک ترفند کوچک به شما کمک می کند که با کمی تغییر در بخش رجیستری ویندوز ۱۰، از حضور وان داریو در محوطه کاری تان در ویندوز جلوگیری کنید.

ابتدای امر باید نوع ویندوز خود را بشناسید. اگر نسخه ویندوزی شما از نوع Pro یا Enterprise باشد می توانید این تغییرات را ایجاد کنید. با این فرض، وارد بخشی به نام Group Policy بروید و از این طریق، فایل Gpedit.msc را اجرا کنید.

با اجرای این فایل، گزینه ای نمایان می شود که به نوشتار آن به صورت Computer Configuration است. از این طریق وارد بخش Administrative Templates شوید و در ادامه به  Windows Components دسترسی پیدا کنید.

در این جا باید به دنبال آیتم هایی باشید که به OneDrive اشاره می کنند.

همچنین برای پیدا کردن و ایجاد تغییرات در وان درایو مسیر زیر را طی کنید:

Policy > Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > OneDrive

به هر حال OneDrive را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید ( دو تا چپ کلیک ) و بعد گزینه ای به نام Prevent The Usage Of OneDrive For File Storage را مشاهده کنید و آن را فعال کنید.

حالا تنظیمات را در صورت نیاز ذخیره کنید و یک بار سیستم خود را ریستارت کنید. خوشبختانه دیگر خبری از وان درایو نیست.

افرادی که از نسخه های دیگر ویندوز ۱۰ استفاده می کنند نیز می توانند این قابلیت را تحت کنترل خود در آورند. با این تفاوت که باید به طور دستی از بخش RUN استفاده کنند. در ادامه به آموزش لازم برای این قشر بزرگ پرداخته ایم:

فرض می کنیم که از نسخه HOME برای ویندوز ۱۰ استفاده می کنید. ابتدا باید به run بروید و از آن جا با نوشتن و ورود به  بخش Registry Editor این بخش را تحت کنترل درآورید که البته اختصارا این گزینه به صورت Regedit شناخته می شود.

HKLMSoftwarePoliciesMicrosoftWindowsOneDrive

نتیجه گیری:کاربران محترم به پایان مطلب غیر فعال کردن OneDrive رسیدیم.  اگر این مسیر برایتان موجود نیست، آن را به صورت دستی ایجاد کنید. به هر حال در این بخش، باید کلیدی با نام DisableFileSyncNGSC ایجاد کنید و ارزش آن را برابر با DWORD قرار دهید. ارزش همان value است که در بخش رجیستری قابل مقدار دهی است. حالا میزان این گزینه را روی ۱ تنظیم کنید.

بعد از این کار سیستم خود را ریستارت کنید

توجه ویژه داشته باشید که اگر پیش از این از این ابزار استفاده کرده اید، حتما اطلاعات خود را پشتیبان گیری و منتقل کنید چرا که بعد از اینکه عدم دسترسی ایجاد شد نمی توانید به آن وارد شوید.

گردآوری:گیگر

منبع: gooyait

لینک مطلب

پاسخ دهید