آموزش تصویری تست فشار درایور و رفع مشکل ارور صفحه آبی در ویندوز ۱۰

0

127e8ddb840f2663dc84cecc020b26ec_L

آموزش تصویری تست فشار درایور و رفع مشکل ارور صفحه آبی در ویندوز ۱۰ از طریق DRIVER VERIFIER

مقدمه:دوستان خوبم یکی از سرویس های کاربردی سیستم عامل Driver Verifier می باشد که ۹۹ درصد کاربران اطلاعات دقیقی در مورد آن ندارند . تا به حال با ارور صفحه آبی یا همان صفحه مرگ روبروشده اید ؟ (مقاله مرتبط : ارور صفحه آبی یا همان صفحه مرگ در ویندوز) Driver Verifier به شما کمک می کند درایورهای نرم افزار و سخت افزاری سیستم عامل را با استفاده از یکسری از تست هایی که مایکروسافت به صورت پیش فرض برنامه نویسی کرده است ، تحت فشار سخت قرار بدهید ، نتیجه این می شود که اگر سیستم عامل در هر کدام از تست ها با شکست روبرو شود ارور صفحه آبی یا ریست شدن کامپیوتر اتفاق می افتد . قبل از شروع برنامه به یکسری از نکات باید دقت کنید و کاربرانی که اطلاعات مقدماتی در مورد سیستم عامل دارند پیشنهاد میکنم از این برنامه استفاده نکنند .

حتما قبل از شروع از اطلاعات پشتبان بگیرید و اول یکبار مقاله را تا آخر بخونید و بعد انجام بدید . این برنامه هم مثل بیت لاکر در عین مفید بودن ممکن است کمی هم برای سیستم عامل مشکل بوجود بیاره .
چه زمانی از Driver Verifier استفاده کنیم ؟ زمانی که سیستم عامل شما در زمانهای مختلف ارور صفحه آبی به شما نمایش میدهد یا بعد از نصب ویندوز با توجه به سخت افزاری قوی که روی کامپیوتر شما نصب هست و مطمئن هستید ویروس روی کامپیوتر وجود نداره ، ویندوز بسیار کند عمل کرده ودر بعضی از مواقع هنگ می کند  .

با اجرا کردن برنامه ویندوز پشت سرهم ممکن است چندبار بسته به سخت افزار کامپیوتر ریست بشه که این امر طبیعی است و نگران نشید . اگر ریست شدنها تموم نشد و به صورت بی نهایت اجرا شد باید کلید پاور را از روی کیس بزنید و سیستم را از طریق Safe mode بالا بیارید و برنامه را غیر فعال کنید . (فعال کردن Safe Mode در ویندوز ۱۰)

چطور برنامه Driver Verifier را غیر فعال کنیم ؟ وقتی با Safe mode ویندوز را بالا اوردید باید برنامه را اجرا کنید و در پنجره اول گزینه Delete Existing settings را انتخاب کنید .

۱٫ در کادر جستجوی ویندوز Verifier را تایپ کرده و بر روی کلید اینتر کلیک کنید .

1_آموزش_استفاده_از_Verifier

۲٫ همانطور که مشاهده می کنید پنجره اصلی برنامه باز شده است . پنج گزینه در صفحه اصلی وجود دارد .
Create Standard settings : این گزینه برای کاربران مقدماتی پیشنهاد می شود که اطلاعات دقیقی از مشخصات درایورها و سرویس هایی که تست بر روی آنها می خواهد انجام شود ندارند مثل بنده
Create Custome settings : در صورتیکه میدانید کدام قسمت باید مورد بررسی دقیق قرار بگیرد از این گزینه استفاده کنید زیرا در مرحله بعدی شما باید مشخص کنید که کدام مورد باید مورد تست فشار قرار بگیرد .

Delete existing settings :برای خاتمه تست فشار باید از این گزینه استفاده کنید . دو گزینه بعدی در این مورد بررسی قرار نمی گیرد .
Display existing settings  و display information about the currently verifired drivers

گزینه Create Standard settings را انتخاب کرده و در مرحله بعدی بدون هیچ تغییری اجزه بدهید گزینه پیش فرض (مورد اول) انتخاب شده باشد . سپس سیستم بر روی کلید Next کلیک کرده و سیستم را ریست کنید .

نتیجه گیری:کاربران محترم و عزیز به انتهای مطلب آموزش تصویری تست فشار درایور و رفع مشکل ارور صفحه آبی در ویندوز ۱۰ رسیدیم  این برنامه به صورت اتوماتیک بخش های مختلف را مورد بررسی قرار میده و در صورتیکه مشکلی وجود داشته باشه و بتونه اون را رفع کنه ، مشکل را حل میکنه و اگر نتونه به شما گزارش میده , امیدوارم مفید بوده باشه و لذت برده باشین همراه با گیگر باشید.

لینک مطلب

پاسخ دهید