آموزش تصویری تغییر سایز نمایش محتوا در اندروید نوقا ۷

0

تغییر سایز نمایش محتوا در اندروید نوقا
تغییر سایز نمایش محتوا در اندروید نوقا

آموزش تصویری تغییر سایز نمایش محتوا در اندروید نوقا ۷

مقدمه:دوستان مدت زمان زیادی است که امکان تغییر سایز فونت به سیستم عامل اندروید اضافه شده است. اکنون گوگل یک قابلیت تازه به اندروید نوقا، جدیدترین ورژن این سیستم عامل اضافه کرده است که با استفاده از این قابلیت تغییر سایز آیکون‌ اپلیکیشن‌ها و منوها و به طور کلی تغییر سایز نمایش محتوا امکان‌پذیر شده است. بنابراین کاربر می‌تواند بسته به نظر شخصی خود سایز نمایش را بزرگ و یا کوچک‌تر کند. با استفاده از این قابلیت کاربردی کاربرانی که مایل به مشاهده اطلاعات بیشتری بر روی صفحه نمایش خود هستند می‌توانند سایز نمایش را کوچک و کاربران کم بینا قادر خواهند بود تا سایز نمایش را به منظور دید بهتر، بزرگ‌تر نمایند. در این مقاله به آموزش تغییر سایز نمایش محتوا در اندروید نوقا خواهیم پرداخت.

در اولین قدم به منظور تغییر سایز نمایش محتوا در اندروید نوقا نیاز است تا به منوی تنظیمات دستگاه خود مراجعه نمایید. سپس از منوی تنظیمات گزینه Display را لمس نمایید.

درست در زیر گزینه Font size یک گزینه دیگر به نام Display size وجود دارد که امکان تغییر سایز نمایش محتوا در اندروید نوقا را فراهم آورده است.

پس از لمس گزینه Display size تا باز شدن منوی آن کمی صبر کنید. منوی نمایان شده به دو بخش پیش نمایش و اسلایدر سایز نمایش تقسیم می‌شود. تغییرات اعمال شده بر روی سایز نمایش به صورت زنده در قسمت پیش نمایش قابل مشاهده خواهند بود.

اکنون به منظور تغییر سایز نمایش محتوا در اندروید نوقا، آیکون‌های که به شکل “+” و “-” در دو طرف اسلایدر قرار دارند را لمس نمایید. پس از لمس آیکون‌های مورد نظر تغییرات به سرعت اعمال می‌شوند بنابراین فورا متوجه تغییر سایز نمایش خواهید شد.

نتیجه گیری:کاربران محترم به انتهای مطلب تغییر سایز نمایش محتوا در اندروید نوقا رسیدیم.  پس از انتخاب سایز نمایش مورد نظر خود، کافیست تا آیکون موجود در قسمت فوقانی و سمت چپ صفحه نمایش را به منظور بازگشت لمس نمایید. تغییرات ایجاد شده در سایز نمایش بلافاصله اعمال خواهند شد بنابراین دیگر نیازی به راه‌اندازی مجدد دستگاه خود نخواهید داشت. به منظور بازگرداندن سایز نمایش به حالت اولیه تنها کافیست مجددا به قسمت Display size تنظیمات دستگاه خود مراجعه نمایید.

گرد آوری: گیگر

منبع:androidzoom

لینک مطلب

پاسخ دهید