آموزش تصویری تنظیم تشخیص چهره Windows Hello در ویندوز ۱۰

0

تنظیم تشخیص چهره Windows Hello
تنظیم تشخیص چهره Windows Hello

آموزش تصویری تنظیم تشخیص چهره Windows Hello در ویندوز ۱۰

مقدمه:دوستان خوبم  ویژگی Hello ویندوز ۱۰ گستره وسیعی را برای وارد شدن به لپ تاپ شما فراهم می کند از رمز عبور گرفته تا شماره PIN , اسکن اثر انگشت و حتی تشخیص چهره . گزینه تشخیص چهره نیازمند یک infrared یا دوربین RealSense شرکت اینتل است . پس بنابراین ویژگی تشخیص چهره محدود به بعضی از مدل های بازار است همانند Surface Book شرکت مایکروسافت و یا EliteBook Folio G1 شرکت اچ پی . شما همچنین می توانید یک دوربین اکسترنال برای استفاده از این ویژگی تهیه نمایید .

این ویژگی بسیار جالبی است و بسیار عالی کار می کند . اگر شما از سخت افزار مناسب استفاده می کنید در این جا به چگونگی تنظیم ورود با تشخیص چهره ویندوز Hello خواهیم پرداخت .
۱ . Settings را باز کنید و گزینه Accounts را انتخاب کنید .

۲ . بر روی گزینه Sign-in options که در نوار سمت چپ قرار دارد کلیک کنید . و سپس در سمت راست به سمت پایین بیاید تا به قسمت Windows Hello برسید . سپس بر روی Set up در زیر قسمت Face کلیک کنید .

۳ . بر روی Get Started کلیک کنید .

۴ . شماره PIN خود را وارد کنید .

تنظیم تشخیص چهره Windows Hello
تنظیم تشخیص چهره Windows Hello

۵ . به لنز دوربین خود نگاه کنید تا زمانیکه Windows Hello چهره شما را اسکن کند . مدت زمان این کار زیاد طول نمی کشد .

۶ . بر روی Improve Recognition کلیک کنید تا اسکن دوباره  بگیرد تا روند تشخیص چهره بهبود پیدا کند  . و یا در صورت دلخواه از پروسه setup خارج شوید . اگر شما عینک زده اید و یا کلاه بر سر دارید ما به شما پیشنهاد می کنیم که بدون آن ها به اسکن چهره بپردازید .

نتیجه گیری:کاربران محترم و عزیز به انتهای مطلب تنظیم تشخیص چهره Windows Hello در ویندوز ۱۰ رسیدیم,  نوبت بعد که می خواهید به ویندوز وارد شوید دوربین به دنبال چهره شما می گردد . همراه با ما باشید

لینک مطلب

پاسخ دهید