آموزش تصویری تنظیم محدودیت زمانی برای حساب های کاربری در ویندوز ۱۰

0

حساب های کاربری در ویندوز 10
حساب های کاربری در ویندوز ۱۰

آموزش تصویری تنظیم محدودیت زمانی برای حساب های کاربری در ویندوز ۱۰

مقدمه:خب دوستان ویژگی parental controls در ویندوز ۱۰ به شما اجازه می دهد که یک حساب را همانند حساب کاربران کودکان را محدود به یکسری ویژگی ها کنید و آن را تحت نظر داشته باشید . حساب کاربران کودک نیازمند این است که شما از یک حساب مایکروسافت استفاده کنید . اما اگر شما بخواهید که محدودیتی برای یک حساب local تنظیم کنید چی ؟ در این جا به این موضوع خواهیم پرداخت . شما می توانید محدودیت زمانی را برای هر حساب  کاربری در ویندوز از طریق Command Prompt تنظیم کنید .

حساب های کاربری در ویندوز 10
حساب های کاربری در ویندوز ۱۰

۱ . دکمه های Windows و X را همزمان از صفحه کلید فشار دهید تا منوی Power User باز شود سپس گزینه Command Prompt (Admin) را انتخاب کنید .
سپس در خط فرمان دستور زیر را وارد کنید . علامت <> را استفاده نکنید .

Net user < نام کاربری مورد نظر > /times:< روز , ساعت >


بعد از عبارت Net user نام کاربری شخص مورد نظر را که می خواهید برای آن محدودیت زمانی تعیین کنید وارد کنید . شما می توانید با تایپ عبارت net user و فشردن کلید Enter لیست کاربران ویندوز را مشاهده کنید .
بعد از times همانند بالا روز ها و ساعت هایی که کاربر مورد نظر می تواند از ویندوز استفاده کند را مشخص کنید . در قسمت روز باید روز های مورد نظر را به زبان انگلیسی و فقط حرف اول آن ها را وارد کنید . برای این کار از راهنمای زیر کمک بگیرید .
M : دوشنبه
T : سه شنبه
W : چهارشنبه
Th: پنچ شنبه
F : جمعه
Sa : شنبه
Su : یک شنبه
سپس قسمت ساعت را با فرمت ۲۴ ساعته مشخص کنید
برای درک بهتر به مثال زیر دقت کنید
شما می خواهید کاربری را محدود به استفاده در روز سه شنبه بین ساعت ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر بکنید پس باید عبارت زیر را وارد کنید .

/times:T,09:00-17:00

شما می توانید چندین زمان را برای استفاده کاربر مشخص کنید کافیست بین زمان ها از علامت نقطه و ویرگول ( حرف ک در صفحه کلید ) استفاده کنید همانند :

/times:M-F,09:00-17:00;Sa-Sun,09:00-15:00

۳ . سپس بعد از وارد کردن دستور مورد نظر کلید Enter را بفشارید .

نتیجه گیری:کاربران گرامی و عزیز به انتهای موضوع تنظیم محدودیت زمانی برای حساب های کاربری در ویندوز ۱۰ رسیدیم,  زمانی که شما محدوده زمانی را مشخص می کنید کاربر مورد نظر خارج از زمان تعیین شده نمی تواند وارد محیط ویندوز شود . برای خارج کردن کاربر مورد نظر از محدودیت زمانی دستور زیر را وارد کنید و سپس کلید Enter را بفشارید .

گردآوری:گیگر

منبع:learning.asarayan

Net user < نام کاربری مورد نظر > /time:all

لینک مطلب

پاسخ دهید